Українська література - шкільні твори - 2022

Сміх через любов до людей, до сонця, до вітру, до зеленого листу (творчість Остапа Вишні)

Всі публікації щодо:
Вишня Остап

I. Світобачення митця. (Остап Вишня помер раніше, ніж було розвінчано культ «вождя всіх народів» Йосипа Сталіна. Тому він не встиг сказати вголос про наболіле, глибоко заховане в серці. Але в одному зі своїх творів-сповідей письменник звертається до долі з проханням послати йому сили, уміння для того, щоб дати змогу змученому народу усміхнутися, щоб розгладилась хоч одна зморшка на згорьованому обличчі, щоб хоч одні печальні очі засвітилися промінням радості. Він почував себе слугою народу і був через те гордий і щасливий. Він — вірний син своєї вітчизни, і тому його сміх не злісний чи осудливий, а доброзичливий.)

II. Остап Вишня — народний митець.

1. Тематика творів Остапа Вишні. (Тематика творів письменника — це злободенні проблеми життя українського народу та краса рідного краю. Остап Вишня ніколи не цурався простих людей. До нього додому приходили селяни, робітники, молодь, розповідали про своє життя, і він усіх приймав, з усіма говорив. Він усе своє життя милувався духовно красивими людьми, до самого кінця зумів зберегти здатність співчувати чужому горю. Остап Вишня за одним якимось випадком чи життєвою долею окремої людини бачив загальний стан речей. Усе, що хвилювало письменника, ставало темами його творів: побут людей, розвиток культури, доля націй і народів, українська земля.)

2. Остап Вишня — митець-громадянин. (Остапа Вишню завжди тривожило питання розвитку національної самосвідомості українців. Він переживав за стан української мови, боровся за її чистоту, охороняв від спотворення і засмічення. У кожному його творі збірки «Українізуємось» відчувається гіркота і біль за народ, чуються нотки розчарування з приводу українського менталітету. Як справжній патріот, він хоче бачити свою Вітчизну щасливою, багатою, цивілізованою.)

3. Остап Вишня — лірик. (Письменник щиро закоханий у красу рідного краю. Найприкметніша риса вишнівських усмішок — їх ліризм, м’яка, доброзичлива тональність. Це виявляється в щирій інтонації автора, в доброзичливому ставленні до своїх героїв. Його гуморески наповнені світлом, сонячним теплом.)

III. «Умираючи, кажу вам усім: ніколи не сміявся без любові до вас усіх, до сонця, до вітру, до зеленого листу!» (Остап Вишня). (Звичайно ж, Остап Вишня був дитям свого часу. Він не міг говорити все, що тривожило його. Особливо стриманим він був після повернення із сталінських таборів, де перебував десять довгих років. Він жодним словом, у жодному своєму творі не прохопився про ті страшні часи. Але ніщо з пережитого не змусило Остапа Вишню розчаруватися в людях, перестати бути добрим і усміхненим. Любов до життя, до людей, до рідного краю переповнювала письменника до останньої миті. Таким він і залишився в пам’яті народу і в літературі.)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.