Українська література - шкільні твори - 2022

Таємниці природи в поезії М. Вінграновського

Всі публікації щодо:
Вінграновський Микола

Чи замислювалися ви над тим, що робить сонце уночі, чому гримить грім? Якщо ні, то обов’язково прочитайте вірші Миколи Вінграновського «Грім» і «Що робить сонце уночі?».

Український поет мальовничо описує ці природні явища, розкриваючи їхні таємниці. Виявляється, що грім дуже корисний, він «умив озерам очі», «натрусив зі сливислив», «налив грозою яри». Автор називає його «дядьку грім». Цей господар швидко встиг зробити корисні справи, за це йому вдячні сади й озера.

У вірші «Що робить сонце уночі?» М. Вінграновський поетично зображує ніч:

Що робить сонце уночі,

Коли у лісу на плечі

Тоненька зіронька сидить, —

Що робить сонце? Сонце спить.

Це зимова ніч, бо «на сіножать сніги сніжать і снігури в снігу лежать».

Виявляється, що в цей час місяць і сонце разом чекають літа. Тому що їм також холодно. Ми бачимо, що всі природні явища зображені як живі істоти. Такий художній прийом називається в літературі уособленням.

Вірші М. Вінграновського викликають приємні враження своєю мальовничістю, яскравістю, образністю. Природа оживає в його творах. Поезія про природу вчить нас спостерігати за нею та помічати красу в звичних природних явищах.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.