Українська література - шкільні твори - 2022

Чим схожий світ пташиного життя на людський? (за оповіданням М. Вінграновського «Гусенятко»)

Всі публікації щодо:
Вінграновський Микола

Прочитавши оповідання МиколиВінграновського «Гусенятко», я замислилася: а чи насправді життя птахів такелегке і безтурботне?

У творі розповідається про маленькегусенятко, яке народилося не в травні, як його брати і сестри, а восени, колиптахи вже збиралися відлітати у теплі краї. Але як вирушати в дорогу, коли цеймаленький ще не вміє літати і без батьків напевно пропаде? Он скільки небезпекпідстерігають його всюди: видри, лисиці, тхори, щуки. Не слід забувати і пролюдей, які поховалися в очеретах з рушницями і чекають на здобич.

Врешті-решт гусак вирішує залишитисяз гусенятком, а гуску- маму відправляє вести табун через три моря, бо вонанайстарша та найдосвідченіша.

Важко доводиться татові зі своїмгусачком, здається, що весь світ повстав проти них: на їхнє гніздо налетілабаржа з вугіллям і розкидала їх у різні боки. У нічній мряці вони загубили одинодно


го. Гусенятко підібрали люди івирішили поселити у себе в старій діжці. Але недарма кажуть, що між батьками ідітьми існує зв’язок: гусак знайшов своє гусенятко, і я вірю, що їм вдалосядожити до весни і зустрітися зі своїм табуном.

Я вважаю, що світ пташиного життясхожий на людський необхідністю робити вибір: як повестися у певній ситуації?Кинути дитину напризволяще чи залишитися з нею, вирушити з усіма у вирій чиспробувати вижити самому? Як і люди, птахи несуть відповідальність за своїхдітей, піклуються про них. Вони здатні на щирі почуття любові і ніжності.

Мені дужесподобалося оповідання М. Вінграновського «Гусенятко», воно вчить нас доброті, відповідальності. 

На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.