Українська література - шкільні твори - 2021

Характеристика героїв поеми М. Вороного «Євшан-зілля»

Всі публікації щодо:
Вороний Микола

Образ ханського сина. (Хлопчик, потім юнак, який потрапив у неволю і, живучи в розкошах, забув про рідний край. Ніщо — ні слова половецького співця, ні його пісні — не могли збудити його пам’ять. І лише запах євшану викликав прагнення повернутися додому, побачитися з рідними людьми.)

Характеристика половецького хана. (Хана показано люблячим батьком, який страждає через втрату сина, сумує за ним. Він мудра людина, розуміє, що сталося з сином за довгі роки перебування на чужині, і знає, як цьому зарадити.)

Образ половецького гудця. (Половецький гудець — співець, пророк, чарівник, патріот своєї землі. Він сміливо вирушив у чужі землі на пошуки ханського сина. Знайшовши, розповів про батька, співав пісні — і ніжні колискові, і грізні бойові. А коли це не допомогло, дав понюхати юнакові євшан-зілля.)

Образ автора поеми. (У поемі яскраво виступає образ автора, який переживає за долю України, шукає в історичних документах приклади, які б дали поштовх для відновлення волелюбного патріотичного духу українського народу.)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.