Українська література - шкільні твори - 2022

Творча спадщина Леоніда Глібова

Всі публікації щодо:
Глібов Леонід

I. Життєвий шлях Леоніда Глібова. Початок літературної діяльності молодого письменника. (Початкову освіту Глібов здобув удома за допомогою матері. Пізніше навчався у Полтавській гімназії, де й почав писати вірші, видані 1847 року окремою збіркою. Продовжував навчання у Ніжинському ліцеї. Протягом усього життя не залишав літературної творчості.)

II. Творча спадгцина Л. Глібова.

1. Поетичні твори. (Велика частина творчого доробку Глібова — ліричні твори. Одним із найвідоміших є поезія «Журба». У віршах Глібова наявний глибокий ліризм, тонкі почуття, майстерне змалювання природи, образи-символи, філософські роздуми над життям людини. Поетична мова віршів вишукана, насичена яскравими епітетами, часто стилізована під ритміку народних пісень.)

2. Байки. (Глібов відомий читачам передусім як байкар. У байках в алегоричній формі автор висловлює ідеї і судження, які не мав змоги сказати відверто через наявність жорсткої цензури. Творчий доробок Глібова у цьому жанрі складається з понад ста байок, видання яких було вкрай ускладнене за життя письменника. Вдалося видати збірку байок, але майже весь наклад було знищено згідно з Валуєвським циркуляром. Вийшла друком і друга, доповнена, збірка. Мова байок насичена жартами та прихованими дотепами, різноманітними художніми прийомами. Байки Глібова охоплюють різні теми, проте в усіх творах засуджується ледарство, заздрість, скупість та інші вади людського характеру. Яскраво змальовані типи, що зустрічаються у байках як у вигляді тварин, так і у вигляді лю- дей-типів, не втрачають своєї актуальності і дотепер.)

3. Публіцистична діяльність. (Окрім поезій та байок, Глібов багато працював над публіцистичними творами. З-під його пера виходять статті, фейлетони, театральні огляди. Він бере участь у друкуванні так званих «метеликів» — невеличких брошур з творами, призначеними для читання простим людом. Протягом кількох років Глібов був редактором газети «Чернігівський листок».)

III. Значення поетичної, байкарської та публіцистичної творчості Леоніда Глібова.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.