Українська література — шкільні твори - 2022

«Роман Івана Багряного «Тигролови» — краса світової пригодницької літератури»

Всі публікації щодо:
Багряний Іван

Роман І. Багряного «Тигролови» являє собою один з найцікавіших творів цього відомого українського письменника. У ньому автор дуже вчасно врахував тенденції літератури свого часу і надав романові пригодницьких ознак. Письменник провів свого героя колами справжнього пекла і, залишаючись у межах реалізму, привів його до щасливого фіналу. Цікаво, що в основу твору були покладені деякі факти з життя самого І. Багряного.

Головного героя роману «Тигролови» звуть Григорієм Многогрішним. Він був політичним в’язнем, якого надзвичайно пильно охороняли. Але Григорію вдалося звільнитися і втекти з етапного ешелону, який віз його та тисячі таких же невинних до Сибіру. «Юнак — 25 літ, русявий, атлет, авіатор» — тільки за такими прикметами будуть розшукувати Многогрішного.

Зовсім випадково утікач потрапляє до родини своїх земляків Сірків. Це були переселенці з України, які в далекому куточку сибірської землі стали мисливцями та зробили усе можливе, щоб зберегти зв’язок з Батьківщиною. Прикладом цього може служити справжня українська хата серед хащ вікової тайги.

Григорій Многогрішний прижився у сім’ї Сірків, а через деякий час між ним і дочкою голови родини Наталкою спалахує справжнє кохання. Що ж робити і як врятувати своє щастя, адже Григорія розшукує НКВД? Вихід єдиний: переходити кордон і йти до справді вільної країни.

Письменник зробив для героїв свого роману щасливий кінець. Їм вдалося втекти, а Григорій навіть зумів помститися своїм кривдникам. Автор зауважив, що «сміливі завжди мають щастя», що й підтверджується у фіналі твору.

Підбиваючи підсумки, без перебільшення можна стверджувати, що І. Багряному вдалося створити нового, нетипового героя української літератури першої половини ХХ століття. Цей герой — людина мети і людина честі. У деяких епізодах роману Григорій поводиться як справжній герой. Він поєднує у собі ненависть до тоталітаризму, чесність і відвагу. І саме йому вдається перемогти якщо не радянську систему, то хоча б окремих її представників.

Доля героя роману «Тигролови» може бути типовим прикладом перемоги сильної української людини над звіром, перемоги особисті над сірою безмовною масою, перемоги українця над ворогами рідного народу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.