Українська література - шкільні твори - 2023

Характеристика Петруся за твором Миколи Гоголя «Вечір проти Івана Купала»

Всі публікації щодо:
Гоголь Микола

У своєму відомому творі «Вечір проти Івана Купала» Микола Гоголь розповідає читачам цікаву, загадкову і навіть в деяких моментах лякаючу історію. Моторошність цієї історії пов’язана з тим, що в життя звичайних людей з їх звичайними і нічим не примітними проблемами втрутилася нечиста сила в образі одного з жителів. До останнього моменту про це ніхто не здогадувався, але коли нечиста сила проявилася було вже занадто пізно.

У цьому літературному творінні Гоголя є кілька героїв, всі вони володіють певними і досить цікавими для дослідження характеристиками. Одним з таких героїв є Петро, дуже часто його також називали пестливо — Петрусь. Петрусь трудився на дуже непростій роботі, він був найнятим працівником у місцевого чоловіка на ім’я Корж. Але крім справ робочих Петрусь дозволив собі дозволяти і справи сердечні — він полюбив дочку Коржа по імені Педорка. Але щасливими бути ньому з Педоркою не судилося. Про їх ніжні і взаємні почуття дізнався батько дівчини Корж. Цілком зрозуміло, що він бажав для неї кращої долі, особливо з точки зору фінансового добробуту. Він не хотів, щоб вона була з Петрусем і зібрався його побити. Від цього побиття Петруся врятував плач маленького Івася — брата Педорки і сина Коржа.

Засмучений і перебуваючий в сумних почуттях Петрусь відправився в місцевий бар, де хотів напитися. Але так сталося, що алкоголь його не брав. Зате до нього підсів чоловік з найгіршою репутацією серед місцевих, Басаврюк. Він запропонував йому піти на спільну справу і зірвати цвіт папороті. Незважаючи на погану репутацію Петрусь погодився співпрацювати з Басаврюком і зробив те, чого той його просив. В результаті Петрусь зміг отримати ті гроші, яких він хотів. Цілком зрозуміло, що з урахуванням цього Корж змінив гнів на милість і закотив Петрусю і Педорці шикарне весілля. Ось тільки так сталося, що через співпраці між Басаврюком і Петрусем кудись зник Івась. Петрусь здогадувався, що в цьому його вина, він не міг бути щасливим у шлюбі. Педорка покликала чаклунку, щоб допомогти Петрусю, в підсумку Петрусь теж зник, як і Івась.

Петрусь був людиною відчайдушною, але безвідповідальним. Кожен повинен думати про те, з ким він має справу і що може за такою співпрацею послідувати. Він піддався, пішов на поводу обставин в ім’я своєї любові, але допустив страшну помилку, почавши спілкування з представником нечистої сили Басаврюком. Через це образ Петруся має ознаки трагічності.