Українська література - шкільні твори - 2021

Мужність українського козацтва в боротьбі з польською шляхтою

Всі публікації щодо:
Гоголь Микола

Митці про мужність українського народу. (Історії України, незламному духу українського козацтва, його любові до рідної землі присвятили художні твори як вітчизняні, так і зарубіжні автори.)

Справжній козак Тарас Бульба. (Уособленням справжнього козака став образ Тараса Бульби. Гоголь показує його як батька і як воїна, як бойового товариша і справжнього патріота, який не пробачив зради навіть власному сину. Душа

Тараса немов згасла після смерті синів, але не згас його бойовий дух. Він гідно прийняв власну смерть.)

3. Козак на Січі — взірець справжньої мужності і відваги. (Під Дубном йпіла запекла боротьба козаків з кращими польськими загонами. Курінний отаман Бородатий загинув, на його місце козаки запропонували Остапа. Справжніми воїнами показані Писаренко, Метелиця, Бовдюг.)

4. Остап Бульба — гідний син свого народу. (Ще в дитинстві виявився твердий характер Остапа, його почуття до товаришів, до козацької справи завжди були щирими. Не випадково саме його вибирають одностайно козаки отаманом на місце загиблого Бородатого. «Як шуліка, що плаває в небі, кинувся він на ворога…» — пише Гоголь. Але не зміг Остап упоратися з шістьома, що наскочили на нього. Тарас на власні очі бачив, як взяли в полон Остапа, а потім стратили.)

5. Українське козацтво очами Р. М. Рільке. («Пісня про Правду», яку проспівав сліпий бандурист, немов з’єднує образи героїв-визволителів рідної землі, про яких розповіли М. Гоголь і Р. М. Рільке.)

6. Зв’язок поколінь. (Боротьба українського козацтва за свободу забрала життя багатьох гідних синів України. їх подвиг обезсмертили народні балади, легенди, твори письменників, класиків світової літератури. Дбайливе ставлення до фольклору, літературної спадщини дають змогу людям XXI століття пам’ятати про коріння нашого народу, допомагають укріплювати зв’язок між поколіннями.)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.