Українська література - шкільні твори - 2021

Цитатна характеристика до образу Тараса Бульби

Всі публікації щодо:
Гоголь Микола

Опис зовнішності: » … Бульба скочив на свого Чорта, що скажено рвонувся у бік, почувши на собі двадцятипудову ваготу — Тарас був надзвичайно важкий і дебелий…»; «… посивілою в козацьких справах головою». Порівняння: «і бабахнувся він, як підрубаний дуб, на землю». У скруті: «…і заплакав старий кремезний козак».

Запальний: «старий Бульба потрошку розпалювався, розпалювався, нарешті й зовсім розсердився». Переваги: «Все давало йому перевагу над іншими: і його літа, і бувалість, і вміння керувати своїм військом, і величезна ненависть до ворога». Впертість: «Бульба був страшенно впертий. Тарас був із корінних полковників давнього гарту: весь він удався в бойове завзяття і відзначився крицевою щирістю своєї вдачі. Він кохався у простому побуті козацькому…».

Був чудовим оратором: «…промовив слово до козаків, — не на те, щоб їх підбадьорити, бо знав він, що й без того міцний дух мають козаки, а просто самому кортіло висловити все те, що було в нього на серці». Думка старшого сина: «Усе, старий, знає, а ще й прикидається». Сам Тарас Бульба вважає: «Я — козак».

10.Матір двох синів, дружина Бульби: «Бідна мати звикла вже до таких вчинків свого чоловіка».

11.У дружини не було власної думки: » …вона не сміла ні в чім суперечити».

12.У нього присутнє зневажливе ставлення до жінки: «… вона — баба, вона нічого не тямить…».На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.