Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Творчі роботи наших відвідувачів

СУТЬ ГОЛОВНОГО ЗАКОНУ ДЖУНГЛІВ ( ЗА ТВОРОМ Р.КІПЛІНГА ”МАУҐЛІ”)

Джозеф Редьярд Кіплінг – талановитий англійський письменник, лауреат Нобелівської премії. Багато років він жив в Індії, тому добре знав світ джунглів і зумів зацікавити ним дітей та дорослих. Кіплінг написав багато творів про тварин, яких зобразив мислячими істотами, котрі діють у залежності від конкретних обставин.

Дуже цікавий цикл оповідань про Мауґлі з „Книги джунглів”. Маленький хлопчик потрапляє до Вільного Племені. Вовки виховують його за Законами Джунглів. Усі питання вирішують на Раді Племені, якою керує мудрий і справедливий Акела. Мауглі прийняли до Вовчої зграї, бо Закон Джунглів, який ніколи не карає нікого безпідставно, забороняє полювати на Людину. Справа в тому, що вбивство Людини викличе прибуття білих людей з барабанами та смолоскипами. І тоді кожен у Джунглях зазнає лиха.

Ми бачимо, що більшість звірів у Кіплінга благородніші та чесніші за представників світу людей, які влаштовують полювання на тварин заради розваги. А між тим, суть головного Закону Джунглів полягає не в жорстокому і бездушному гаслі „Кожен сам за себе”, а розумінні того, що всі

„Ми з тобою однієї крові – ти і я”.


Петров Олександр