Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Творчі роботи наших відвідувачів

Чого сучсна молодь може начитися у Фауста?

Й.В.Гете „Фауст”

Молодь...молодість...Я думаю,ви погодитеся зі мною,якщо я скажу,що ці явища ефемерні та швидкоплинні.В цей час у людини проходить процес перестановки цінностей-вона не знає,що вибрати в житті,щоб потім не пошкодувати.Важливо знайти саме те,що потрібно твоїй душі,щоб це було не тільки професією,а й покликанням.

Саме тому,неважливо,дівчина це,чи хлопець,молода людина має прочитати твір величного Йогана Вольфганга Гете „Фауст”.Цей твір присвячено саме пошуку найвищої цінності буття.Головний герой цю цінність знайшов і може навчити інших людей також знайти свою,але для цього потрібно зробити дуже і дуже багато речей.

На початку твору він,як і вся наша молодь,„поки що у мороці блукає”.Він дуже довго був у своїй „тюрмі-норі”,як він сам називав свій кабінет.Але там він не просто сидів,він там вчився!!!!Він вчився пізнавати світ,він шукав у науках щось таке,про що так просто не здогадаєшся: „Уфілософію я вник,до краю всіх наук дійшов...ну і до чого ж я довчивсь-як дурнем був так і лишивсь!”.Отже,молоді перш за все треба вчитися пізнавати щось нове та мати здатність до самокритичності.

На мою думку, у Фауста не так багато якостей,якими треба пишатися,які потрібно вчитися набувати у собі.Якщо бути точнішими,то їх є лише 4: перші 2-ві ми вже назвали - це здатність пізнавати щось нове та самокритичність;

3-тя - це вміння боротися і 4-та - вміння цінувати свою свободу.

На даний момент люди добре вміють боротися за свої уподобання,тому це не є проблемою.

А от вміння цінувати свободу не кожен має.Люди живуть по інерції і думають,що так і треба,що все так і має бути.В принципі,вони праві,але те,що нам дано природою ми все ж таки маємо використати повністю: „Свобода потрібна не на те,щоб уживати і розкошувати,а на те,щоб шукати й добиватися”!

Отже,хоч у Фауста і не було деже багато повчальних якостей,та ті декілька є основними у житті кожної людини.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.