Всі публікації щодо:
Вишня Остап

Творчі роботи наших відвідувачів

Конкурс на кращу творчу роботу 2010 року

Автор: Олена Акульшина

Творчість Остапа Вишні

О. Вишня (справжнє ім’я та прізвище – Павло Губенко) – визначний український гуморист, представник сатиричної літератури, автор багатьох гуморесок і фейлетонів, „чародій сміху”. Під його гостре перо потрапляли підлабузники, хабарники, п’яниці, винищувачі природи; найкращі його гуморески та усмішки перекладені багатьма мовами. Сам письменник перекладав українською мовою твори М. Гоголя, А. Чехова, М. Твена, Я. Гашека й у процесі натхненної праці народився створений Остапом Вишнею новий жанр – усмішки.

В Остапа Вишні хороші, веселі, повчальні твори, вони вносять у життя промінчик світла, адже гумор споконвіку допомагав людству вижити в будь-якій ситуації.

Автор зіставляє й аналізує різноманітні риси вдачі своїх героїв, показуючи на їхньому прикладі типових людей, Остап Вишня – письменник-новатор, він збагатив жанрові різновиди памфлета, фейлетона, гуморески, нарису, також він створив в українській гумористично-сатиричній літературі образ позитивного героя. „Мисливські усмішки”, над якими він працював багато років, посідають значне місце у творчості письменника, О. Вишня любовно створює високохудожні картини рідної природи, виражає щире захоплення нею й синівську любов до Батьківщини, розкриває могутність Вітчизни та її неповторну красу, у цих творах злилися воєдино дві грані творчого таланту митця – лірика та гумор. Вишня-художник у своїх усмішках застосовує гротеск і гіперболу, він прекрасно володіє народнорозмовною інтонацією, вмінням органічно трансфорувати народні дотепи, творчо використовувати прислів’я. Він вирушав на полювання з єдиною метою – помилуватися густими лісами, зеленими луками, запашними сінокосами, бездонно-чистими озерами, адже він ніколи не був мисливцем…

Твори Остапа Вишні перебувають в єдності з народною творчістю, і саме через це вони такі популярні й досі, у своїй творчості автор поєднав новий зміст із глибоким національним колоритом, із „вишневого кореня” виросла ціла плеяда талановитих сатириків і гумористів: О. Ковінька, С. Олійник, Д. Білоус, П. Глазовий та інші, гуморески Вишні читають не тільки в нашій країні, а й у Канаді, США, Бразилії, Аргентині, країнах Східної Європи.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.