Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Творчі роботи наших відвідувачів

УСЛАВЛЕННЯ НЕПРИМИРЕННОЇ БОРОТЬБИ З ІНОЗЕМНИМИ ЗАГАРБНИКАМИ В БАЛАДІ Р.СТІВЕНСОНА „ВЕРЕСОВИЙ МЕД”

Роберт Льюіс Стівенсон – відомий англійський письменник, поет та драматург. Шотландець за національністю, він дуже переживав той факт, що його Батьківщина втратила свою незалежність, підкорена Англією. Тому тема національної незалежності та боротьби проти гнобителів була дуже близькою цій людині.

Слабке здоров’я змушувало Стівенсона подорожувати, бо таким чином, на його думку, він врешті-решт вилікується та загартує організм. Письменник вирішив купити ділянку землі на острові. І там бачить він несправедливість : тубільці, корінне населення острова, були поневолені колонізаторами. Стівенсон видає збірку „Балади”, до якої ввійшов і твір „Вересовий мед”.

У цій баладі мова йде про давнє плем’я пиктів, яке було жорстоко винищене володарем шотландським. Живими залишилися тільки двоє медоварів 6 старий батько та його син-підліток. Король-шотландець вирішив будь-що довідатися у них секрет виготовлення смачного напою з вересу. Батько-пикт добре розумів, що жорстокий правитель всерівно не подарує їм життя і вирішив позбавити свого сина тортур і зради. Він вдав. Що згоден повідати королю секрет пиктів, але той мусить скинути його сина у морську пучину. Король виконав побажання старого і вже вважав, що перемога на його боці – таємниця древнього рецепта буде йому розкрита. Та згорьований батько гордо кинув йому у вічі слова 6

Мене не злякає тортура,

Смерть мені не страшкна;

І вересового трунку

Зі мною помре таїна !

Вірний ідеї національної незалежності, Стівенсон уславляє подвиг непримиренної боротьби з іноземними загарбниками, показуючи незламний дух представників маленького племені. Пиктів знищили, але приборкати, підкорити їх загарбникам не вдалося.

Петров ОлександрНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.