Всі публікації щодо:
Вишня Остап

Творчі роботи наших відвідувачів

Остап Вишня

Яка багата українська мова! Як багато загадок у цій мові! Мені здається що українська мова і література сама красива у сьому світі. Український народ самий люб’язний та відвертий. Та скільки творчих та розумних людей народилося на Україні. Дуже багато творів, казок, пісень написано нашою рідною мовою. Та у мене є найулюбленіший письменник - Остап Вишня.

Остап Вишня — видатний український письменник-сатирик і гуморист. Павло Михайлович Губенко (справжнє ім’я письменника) народився 13 листопада 1889 р. на хутор. Чечва Охтирського району Сумської області в багатодітній родині управителя панського маєтку. 1907 року закінчив Київську військово-фельдшерську школу. З 1917 року навчався

в Київському університеті, який через події революції 1917 р. та громадянської війни так і н. закінчив. року письменник почав друкуватися в „Селянській правді” під псевдонімо. Остап Вишня. У 1920 — 1930-х рр. видав збірки „Діли небесні” (1923), „Вишневі усмішки (сільські)”

(1923), „Кому веселе, а кому й сумне” (1924), „Вишневі усмішки кримські” (1925), „Українізуємось. (1926), „Вишневі усмішки кооперативні” (1927), „Вишневі усмішки літературні” (1927), „Вишнев. усмішки театральні” (1927), „Вишневі усмішки закордонні” (1930) та інші. 26 грудня 1933 р. Остап Вишня за звинуваченнями в політичному тероризмі був заарештований . засуджений до розстрілу. Вирок було замінено десятирічним ув’язненням у північних таборах. Відповідн. до наказу Головліту УРСР за № 228 від 25 вересня 1938 року, всі твори Остапа Вишні підлягал. вилученню з книготорговельної мережі та бібліотек загального користування.

У повоєнний період виходили книжки „Весна-красна” (1949), „Вишневі усмішки” (1950), „Мудріст. колгоспна” (1950), „Отак і пишу” (1954), „Великі ростіть!” (1955). Помер Остап Вишня 28 вересн. 1956 у Києві, похований на Байковому кладовищі. Вже після смерті письменника було упорядкован. та видано цикл „Мисливські усмішки” (1958) та щоденникові записи „Думи мої, думи мої…”.

Не всі твори Остапа Вишні є однаковими за своїм художнім рівнем. Йому доводилося віддавати данин. часові і використовувати свій талант на розв’язання численних, часом химерних, вигаданих „проблем”. як того вимагали партія та радянське керівництво. Проте, незважаючи на певні недоліки, Остап Вишн. залишився в літературі своїми найкращими творами, які завжди викликали щирий, безпосередній сміх.

Гумор Остапа Вишні дуже близький до народного анекдоту. У творах часто присутній мудрий оповідач. завжди іронічно-усміхнений, який вживає „соковиту” народну лексику, вдається до лаконічних народни. жартів і фразеологізмів, несподіваного поєднання „високого” та „низького” стилів. Дотепні й художнь. неповторні діалоги стають одним із основних засобів характеристики й оцінки персонажів. Чималу рол. відіграють також пейзаж і художня деталь, створюючи неповторну атмосферу „вишневих” усмішок.

Мені дуже подобається талант, щирість, жартівливість цієї дуже талановитої людини!

   Твір Черніковоі АнастасіїНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.