Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Творчі роботи наших відвідувачів

ПЕРЕМОГА ДОБРА В КАЗЦІ „ПАНІ МЕТЕЛИЦЯ” БРАТІВ ҐРІММ

У сиву давнину складалися і були відточені усними традиціями легенди, пісні, потішні малі жанри та казки. З появою писемності їх тільки літера-турно переробляли.

Казки створювалися не лише для розваги слухачів, а й з метою їх виховання. У казках оповідачі викладали досвід народу, свої спостереження та уявлення про світ і місце людини в ньому, вчили добром перемагати зло. Образ працьовитого і дбайливого героя завжди був зразком ідеалу духовного світу народу.

Світова література багата чарівними казками, що несуть нам радість полинути у незвичайниі країни народної фантазії.

Серед німецьких народних казок. Зібраних і обороблених братами Ґрімм. Є чудова казка „Пані Метелиця”.

У своєму великому горі (починок упав у криницю) головна героїня сподівалася знайти підтримку у мачухи, але була розчарована. Замість того, щоб пожаліти дівчинку, мачуха її вилаяла й примусила дістати починок з криниці. Дівчинка не могла ослухатись і пірнула в криницю.

Але відбулося фантастичне перетворення : героїня опинилася на чудових луках серед прекрасних квітів.

За законами композиції казки тричі відбувається зустріч дівчини з казковими образами : хлібом у печі, яблунею та самою пані Метелицею.

У всіх ситуаціях героїня виявляла витримку, старанність, доброту. За це й одержала заслужену нагороду.

А мачушину дочку дуже швидко спіткала невдача через її нечемність, лінощі та гордощі. Мудра пані Метелиця покарала мачуху та її дочку.

Отже, добро перемогло зло. Добро завжди там, де панують працелюбність, людяність. У цьому призначення казок : захищати слабких від жорстокості та несправедливості.

Петров ОлександрНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.