Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Творчі роботи наших відвідувачів

У ЧОМУ ПРИВАБЛИВІСТЬ КАЗКИ ДЖАННІ РОДАРІ „ЧИПОЛЛІНО”

У сиву давнину складалися і були відточені усними традиціями легенди, пісні, потішні малі жанри та казки. З появою писемності їх тільки літера-турно переробляли.

Казки створювалися не лише для розваги слухачів, а й з метою їх виховання. У казках оповідачі викладали досвід народу, свої спостереження та уявлення про світ і місце людини в ньому, вчили добром перемагати зло. Образ працьовитого і дбайливого героя завжди був зразком ідеалу духовного світу народу.

Світова література багата чарівними казками, що несуть нам радість полинути у незвичайні країни народної фантазії. Почесне місце у світовій літературі займають казки Джанні Родарі.

Яскравою вигадкою, цікавими пригодами персонажів, веселою усмішкою та іронією сповнені казкові твори Джанні Родарі. Уже перша його казка „Пригоди Чіполліно” завоювала симпатії читачів. Ми мандруємо по чудовій країні, де рослини-чоловічки живуть та діють за законами людського суспільства. Веселий, дотепний і вигадливий хлопчик-цибулька дошкуляє пихатому сеньорові Помідорові. жорстокому принцеві Лимонові, ненажері Апельсину, жадібному Мандарину.

Письменник виводить цілу галерею прекрасних образів, позитивних і негативних, щоб показати розмаїтість людських стосунків.

Над пригодами Чиполліно можна сміятися, хвилюватися, чи зможе він подолати перешкоди, хоча заздалегідь ми впевнені. Що подолає. А його друзям від щирого серця співчуваємо, радіємо їх перемогам, тому, що вони відстоюють справедливість.

Казка Джанні Родарі адресована не стільки дітям, скільки дорослим. Бо примушує діяти у важких обставинах.

Петров ОлександрНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.