Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Творчі роботи наших відвідувачів

ЗОБРАЖЕННЯ БОРОТЬБИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ У „ПІСНІ ПРО ПРАВДУ” Р.РІЛЬКЕ

Райнер-Марія Рільке – видатний австрійський поет. У квітні 1899 року він відвідав Російську імперію. Перебуваючи в Росії, поет познайомився з минулим, захопився історією Київської Русі. Завдяки історії у Рільке виник інтерес до України, до княжих часів та героїчної козацької минувшини. Результатом захоплення Р.-М.Рільке Україною стало написання „Казок про любого Бога”, в яких письменник оспівує простоту та щирість українців, їх набожність, красу української природи.

„Пісня про правду” є однією з новел, які увійшли до „Казок про любого Бога”.

Центральним образом цього твору є образ сліпого співця Остапа, який у тяжкий для батьківщини час своїми піснями підіймав народ на боротьбу проти гнобителів. Автор ніби порівнює старого каліку з міфічним співцем Орфеєм, чарівний голос якого творив дива.

Так і козак Остап міг лише своєю піснею, без закликів і зайвих слів, підняти мирних селян на боротьбу з кривдою, тобто на боротьбу за незалежність.

Рільке прославляв визвольну боротьбу, а могутність сліпого співця порівнював з могутністю Бога.
На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.