Всі публікації щодо:
Шевченко Тарас

Творчі роботи наших відвідувачів

МРІЯ ПРО ВІЛЬНУ УКРАЇНУ ( за віршем Т.Г.Шевченка „І виріс я на чужині…”)

Тарас Григорович Шевченко в своїй творчості правдиво відтворював життя українського народу, його жадання здобути волю. Такі почуття зображено у вірші „І виріс я на чужині…”, де переплітаються мотиви суму за рідною стороною й болюче розчарування рабським становищем народу. Ліричний герой, відірваний від рідного краю, прагне опинитися на Батьківщині. Коли йому довелося там побувати, то прекрасні картини природи зразу ж затьмарилися тяжким становищем народу. І спогади про дитинство, які мали б бути лише прияємними, тільки посилюють переживання. Бо згадується, як мати „поклони б’ючи, Пречистій ставила. Молила, щоб доля добрая любила її дитину…”, не змогла зробити щасливим свого сина. І доля ліричного героя – це лише частка загальнонародної недолі :

Аж страх погано

У тім хорошому селі:

Чорніше чорної землі

Блукають люди; повсихали

Сади зелені, погнили

Біленькі хати…

Люди змирилися з таким існуванням : „ німі на панщину ідуть, і діточок своїх ведуть!..” Поет підкреслює, що такі явища спостерігаються по всій країні :

А скрізь на славній Україні

Людей у ярма запрягли

Пани лукаві…

Ліричний герой страждає на чужині, нещасливий він і вдома.

Цей вірш – біль душі поета, яка прагнула найкращої долі для України. Кобзар мріє про спокій, свободу, добро для Батьківщини.

Щастя народу – це те, чому присвятив великий геній все своє життя.

Петров ОлександрНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.