Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Творчі роботи наших відвідувачів

ГУМАНІЗМ ТВОРУ О’ГЕНРІ „ОСТАННІЙ ЛИСТОК”

Справжнє ім’я чудового американського новеліста О’Генрі – Вільям Сідней Портер.

Письменника називають співцем долі маленької людини. У його творах немає визначних подій, його персонажі не є видатними особистостями або людьми, здатними на подвиг. Його герої – це звичайні люди, що діють у звичайних обставинах, з маленькими радощами та великим сумом. Вони добрі, але часто безпорадні в жорстокому світі, проте постійно намагаються хоч трішечки змінити своє сіре життя, зробити його кращим.

Великою увагою до маленької людини відзначається і новела „Останній листок”.

О’Генрі знайомить нас одразу з трьома непримітними людьми 6 двома художниками-початківцями Джонсі і Сью та старим художником-невдахою Берманом. Джонсі тяжко захворіла і вирішила, що помре, коли відлетить останній листок плюща за вікном. З кожним днем ставало все менше листків, з кожним днем наближалася до дівчини смерть. ЇЇ подруга Сью про все розповіла Берману. Старий художник, який все своє життя мріяв написати шедевр, неймовірним чином здійснює свою неайзаповітнішу мрію . Він малює листок плюща і чіпляє його на гілку. Але це сталося у сильну негоду, тому Берман застудився і раптово помер.

А Джонсі, яка повірила, що останній відлетілий листок сповістить її про наближення смерті, з подивом побачила, що він міцно тримається на гілці. У дівчини прокинулася жага до життя, вона повірила в те, що одужає. І таки одужала завдяки шедевру старого Бермана.

І справді, цей невеличкий листочок – справжній шедевр. Не з художньої точки зору, ні. У нього була вкладена любов до людини, віра в її сили, побажання добра. І людяність перемогла. Чи не в цьому сила мистецтва?

О’Генрі показав героїв із доброю душею, змушуючи нас пильно придивлятися до кожної людини, вчитися бути гуманним до оточуючих.

Петров ОлександрНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.