Всі публікації щодо:
Підмогильний Валер’ян

Творчі роботи наших відвідувачів

Самопізнання Степана Радченка (за романом Валер’яна Підмогильного “Місто“)

“Місто“ В. Підмогильного - це роман про людину, про велике місто Київ, про життя, про незгасність вогню, сповнений скептицизму переможеного й оптимізму переможця.

Автор намагався зрозуміти, хто є людина в місті, яке її місце в житті, для чого вона живе, він прагнув осмислити її ідеали, орієнтири. Він хотів поставити людину перед самою собою, змушував її зазирнути в себе. Тому й з’являється в романі тип героя, схильного до самоспоглядання, самозосередження.

Людське існування у творі - це існування особистостей, яким передусім притаманне певне ставлення до буття, раціональне чи ірраціональне сприйняття світу. Традиційна, але не вирішена багатьма епохами проблема буття, гостро поставлена в романі, закладена в самій специфіці існування героїв у світі. Сутність людського буття автор “Міста“ розглядає як діяльність, в якій людина виражає власне “я“ як прийнятний ідеал буття.

Селянський парубок Степан Радченко вирушає вчитися до Києва, не маючи про нього жодного уявлення. У місті починається кара хлопця за його минуле, за те, шо він такий, а не інший. Але він робить одне з найбільших відкриттів - він відкриває людину, Степан бачить усіх людей як єдину істоту. Його кара - це самотність, а справжня нагорода - це його творчість, адже він хотів стати серйозним письменником. Але мертвими йому здаються його старі оповідання.

Роман В. Підмогильного - це твір про вину, якої не можна було уникнути, бо вона - закон існування, так чи інакше. Життя для автора - це рух, це здобування світу, відкриття людини, пошуки себе, і все це - чарівне й мінливе, як вогонь. Бо вогонь - це образ Бога.

Олена Акульшина, м. КерчНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.