Всі публікації щодо:
Перекладна церковна література

Українська література підготовка до ЗНО

Біблія - ПРАДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Біблія — це унікальна пам’ятка світової культури і літератури. Назва „Біблія“ в перекладі з грецької означає книга. Тривалий час Біблія сприймалася лише як сукупність релігійно-повчальних текстів, але насправді вона є унікальним збірником творів, написаних упродовж XII ст. до н. е. — II ст. н. е. у країнах Близького Сходу та Середземномор’я. У біблійних творах відтворені основи вчення про будову Всесвіту, міфологічні, морально-етичні, історичні та культурні уявлення людства, що і сьогодні є предметом роздумів вчених та джерелом натхнення для митців. Біблія — це книга, у якій філософи ще й до сьогодні намагаються віднайти ключ до розуміння сенсу буття людини.

Біблія, або Книга Книг, складається зі зводу 50 книг, поділених на дві частини: Старого Завіту (Заповіту) та Нового Завіту. Старий Завіт в іудаїзмі та християнстві визнається Святим Письмом, а Новий Завіт вважається Святим Письмом лише у християнстві.

Старий Завіт складається з книги Буття, Виходу, книги Ісуса Навина, книги Суддів, чотирьох книг Царств, книги приповістей Соломонових, а також з ліро-епічних і ліричних творів: книги Пророків, Іова, Псалтиря, Пісні Пісень. Святе Письмо було започатковане Мойсеєм, а у Новому Завіті закінчене апостолами Христа.

Новий Завіт складається з Євангелій, в яких докладно розповідається про життя Ісуса Христа, його вчення, чудеса та мученицьку смерть на хресті, диво воскресіння та вічне життя. Існує чотири Євангелія — від Матвія, Марка, Луки та Іоанна. В останньому Євангелії подається Одкровення Іоанна Богослова, або Апокаліпсис, у якому зображена вражаюча картина Страшного суду і Кінця світу.