Всі публікації щодо:
Перекладна церковна література

Українська література підготовка до ЗНО

Новий Завіт - ПРАДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Новий Завіт складається з Євангелій, написаних святими апостолами, і розповідає про народження, життя і мученицьку смерть Ісуса Христа, основоположника християнства.

У Новому Завіті вміщена Нагірна проповідь Ісуса Христа — один із шедеврів християнської літератури. У ній викладені моральні сентенції, що є основоположними для християнства: люби ворогів своїх, якщо вдарили по одній щоці — підстав другу, не суди ближнього свого та інші.

Мова проповіді багата на поетичну лексику і синтаксис: у тексті часто вживаються анафори („блаженні“, „горе вам“), алегорії („скарбниця серця“), синоніми („радійте, веселіться“), антитези („потішатися — сумувати“, „любити — ненавидіти“), мова твору відзначається афористичністю („якою мірою міряєте, такою відміряють вам“, „кожне дерево з плоду пізнається“).

Нагірна проповідь вважається зразком проповідницьких творів у християнській літературі.

Велике значення у Новому Завіті відведено притчам — повчальним алегоричним оповіданням про людське життя з яскраво висловленою мораллю. Фабула у притчі наявна, але вона цілком підкорена моралізуючій частині твору і часто служить розгорнутою алегорією. Жанр притчі відіграє особливу роль у проповідницькій діяльності Ісуса Христа: притчі слугували своєрідними повчальними ілюстраціями, які були доступні і зрозумілі для народу. Найулюбленішими в народі були притчі про блудного сина, про терен, бідного Лазаря, про сіяча.