ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

hashcats

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Українська література: експрес-підготовка до ЗНО - О. В. Савенкова 2019

Висловлювання про письменників
Тести ЗНО(різних років) за темами:

1.2017д. Визначте, про якого митця йдеться у висловлюванні

Письменник

1 Панас Мирний

2 Андрій Малишко

З Валер’ян Підмогильний

4 Іван Карпенко-Карий

Висловлювання

А «Чим він був для України, для розвою її громадського та духового життя, се відчуває кожний, хто чи то бачив на сцені цього батька українського театру, чи хоч би лише читав його твори...»

Б «Зараз уявляю собі Вас, як, сидячи за столом, плетете сітку — мотузяну на рибу й словесно — на людські душі. Коли б та сітка плелася довше, може, ми мали б не одну ще таку гарну річ, як «Мойсей»...»

В «Пізніше, коли тільки доводилося читати його нові поезії, де він оспівував матір, чи слухати «Пісню про рушник», щоразу поставав мені перед очима образ цієї славної обухівської жінки у святковій вишиваній сорочці...»

Г «У його творчості поєдналися дві тенденції розвитку українського реалізму: соціальна й психологічна; саме це дало змогу письменнику розширити дослідницький аспект сутності людини в умовах національної та соціальної неволі...»

Д «Сюжет «Міста» «дуже простий, як, власне, і годиться бути сюжетові, — історія кар’єри молодика в нових для нього обставинах, формування людини в життьових і любовних пригодах»...»

2.2016. Установіть відповідність між письменником і висловлюванням

Письменник

1 Іван Франко

2 Пантелеймон Куліш

З Юрій Яновський

4 Олександр Довженко

Висловлювання про нього

А «Образ Марусі можна сприймати як апологію людської цільності. Свідченням цього є й нерозривність життєвих і творчих принципів Чураївни. У житті вона така ж, як у своїй творчості. А у творчості —яку житті...»

Б «Це була досить на той час смілива думка — дати українською мовою історичний роман, а надто після гоголівського «Тараса Бульби», і треба сказати, що автор із свого завдання вийшов досить добре...»

В «Він змальовує дорогу древніх євреїв до Ханаану як до їхньої омріяної, Богом обіцяної національної держави і свободи. Це ж очевидна аналогія з українською нацією та її шляхом — шляхом не сорока років, а цілих століть, — до своєї свободи й державності...»

Г «Остаточно зійти з дистанції «Вершникам» не дав лише могутній талант письменника, вміння його наснажити окремі епізоди твору («Шаланда вморї», «Дитинство», «Лист у вічність» та ін.) таким загальнолюдським змістом, над яким не владний ніякий класовий пресинг...»

Д «Все життя він змушений був відкуповуватись від режиму. За геніальну «Звенигору» мав платити антиукраїнським «Арсеналом», за мудру «Землю» — силуваним «Щорсом», за бунт «України в огні» — казенним «Мічуріним»...»

3. 2016д. Установіть відповідність між письменником і висловлюванням про нього

Письменник

1 Іван Драч

2 Микола Куліш

3 Остап Вишня

4 Іван Котляревський

Висловлювання

А «Крім імен героїв та основної нитки подій, від Вергілієвого твору нічого не залишилося, бо минуле тут стало сучасним, сучасне — минулим, героїчне — побутовим, а побутове — піднесено-урочистим»

Б «Люди сміялись, тільки-но побачивши його підпис під фейлетоном чи гуморескою, наперед смакуючи її зміст. Величезним успіхом користувались його «Усмішки сільські», «Мисливські», «Закордонні» та інші...»

В «Колір сонця у поета оранжевий, тобто жовтогарячий. Це, як мені здається, цілком відповідає характерові творчого сприймання світла українським народом. Бо і в казках же наших прикладається до сонця епітет не лише «золотий», а й «жовтогарячий»...»

Г «Так із простенького ніби, модного на той час анекдота про зміну «недоброзвучного» прізвища український комедіограф видобуває чисто свіфтівську сатиру, памфлет про жуків-короїдів, які нищать древо людськості...»

Д «Як митець, він просто розповів (не розповів, а проспівав!) натхненну легенду про дивовижну любов гуцульських дітей Івана Палійчука і Марічки Гутенюк і про те, як ця любов може високо підносити й водночас спопеляти людське життя...»

4. 2015. Установіть відповідність між письменником і його висловлюванням

Письменники

1 Іван Карпенко-Карий

2 Пантелеймон Куліш

3 Іван Багряний

4 Остап Вишня

Висловлювання

А «Сцена ж мій кумир, театр — священний храм для мене!.. В театрі грать повинні тільки справжню літературну драму, де страждання душі людської тривожить кам’яні серця...»

Б «Страшно подумати, що народ, котрий настільки активно брав участь у подіях роду людського, не в змозі був розповісти про своє життя в історичному романі...»

В «Треба — любити людину. Більше, ніж самого себе. Тільки тоді ти маєш право сміятися. І тоді людина разом з тобою буде сміятися... із себе, із своїх якихось хиб, недоліків...»

Г «На дні моїх споминів і досі горить той маленький, але міцний огонь. У ньому пролизуються сині, червоні та золото-білі промені, жевріє, мов розтоплене вугля, і яриться в його глибині щось іще біліше, променясте, відки раз по разу сарахкотять гількасті зиндри. Се вогонь у кузні мойого батька. І мені здається, що запас його я взяв дитиною в свою душу на далеку мандрівку життя....»

Д «Я повернуся до своєї Вітчизни з мільйонами своїх братів і сестер, що перебувають тут в Європі і там по сибірських концтаборах, тоді, коли тоталітарна кривава більшовицька система буде знесена так, як гітлерівська...»

5. 2014.1. Установіть відповідність між письменником і висловлюванням про нього

Письменник

1 Павло Тичина

2 Іван Котляревський

3 Ольга Кобилянська

4 Леся Українка

Висловлювання

А «Талановита буковинська письменниця внесла в наше письменство новий тон, новий спосіб писання, узятий з новішої німецької літератури та філософії...»

Б «Письменниця революційно-демократичного напряму кінця XIX — початку XX століття, учасниця загальнодержавного визвольного руху, полум’яний пропагандист ідей наукового соціалізму, вона оспівала «нащадків Прометея», разом з ними своєю творчістю світила «досвітні огні» революції, здобувши від народу величні й славні імена Дочка Прометея і Співачка досвітніх огнів...»

В «Малим хлопчиком бігав у темну ніч, оточений мороком холодних, мовчазних лемківських лісів, із острахом піднімав очі до таємничого неба, яке уявлялося йому, було пришпилене горючими цвяхами зір до безмежного простору вічності...»

Г «Він став придворним поетом, бо не хотів розділити долю найближчих друзів, які в роки сталінських репресій загинули чи надовго зникли в таборах. Більшовики багато що могли йому нагадати. Хоч би й вірш «Пам’яті тридцятій»...»

Д «Він урахував те, що біля колиски нової української літератури були вічно свіжі джерела — римські класики, яких у нас тоді знали, читали в оригіналах, а бурсаки-семінаристи мали звичай перелицьовувати та пересаджувати їх на український ґрунт...»

6. 2014.II. Установіть відповідність між письменником і висловлюванням про нього

Письменник

1 Микола Хвильовий

2 Остап Вишня

3 Іван Котляревський

4 Григорій Сковорода

Висловлювання

А «Добрими старими шляхами, обминаючи казенні «стовпи неотесані», але не обминаючи доріг європейської науки, мандрував по Україні і сіяв у людських серцях мудрість любові та самопізнання, задоволення в сродній праці та совісті — як чистий кришталь»

Б «Музичність заполонила все його світосприймання — і саме слово зробилося для нього не стільки способом висловлювання тих чи інших думок і почуттів, скільки шляхом до виявлення звуку, який сам по собі народжує думки й почуття...»

В «Багато його усмішок — це розгорнуті сцени, де дійові особи живуть і діють немовби на підмостках, вони такі сценічно довершені, що самі просяться, аби їх зіграли...»

Г «У його творі закодовано вибір, що невблаганно поставав перед українським комуністом, роздвоюючи його самосвідомість: вибір між вірністю фанатичній догмі й синівською любов’ю до Матері-України...»

Д «Він зробив цю м’яку, виразну, сильну, багату мову літературною, і українська мова, яку тоді вважали місцевою говіркою, з його легкої руки залунала так голосно, що звуки її рознеслись по всій Росії...»

7. 2015. З’ясуйте, кому з письменників присвячено цитовані поетичні рядки

Письменник

1 Тарас Шевченко

2 Іван Франко

3 Євген Маланюк

4 Василь Стефаник

Цитата з твору

А «Я ж вам гармати слів повиставляв! /Я ж ніс за вас камінного хреста, /Аж захлиналась у сльозах земля! /Так чом же вам заціпило вуста?..»

Б «...Стилет чи стилос?»...Сумнів знову:/Чи віск м’який, чи синя сталь?/А за шатром напоготові/Стоїть нездоланна печаль...»

В «Сорок літ, як Мойсей по пустині, /Він провадив народ за собою, /В небо рвалися думи орлині, /А життя вниз тягло, бо в долині /бій завзятий кипів з темнотою...»

Г «Пройдуть віки, настане вічне літо. /І так, як ми, як з нами це було, /над книжкою твоєї «Енеїди» /нащадок схилить радісне чоло...»

Д «Холодний Яр. Суботів. Чигирин... /І дуб Залізняка, й круті байраки... /І в думах воскресають із сивин/Поборники свободи — гайдамаки...»

8. 2014д. «Крізь товщу століть задивляється в глибінь віків письменник, що був дитям запорозького сміху, здатного, попри всі нещастя, на руїнах рідної Трої утверджувати волю до життя» — сказано про

А Тараса Шевченка

Б Івана Котляревського

В Григорія Квітку-Основ’яненка

Г Івана Франка

Д Григорія Сковороду

9. 2014.ІІ. Рядки

Шляхи життя важкі і грузні: працюй —

зморивсь чи не зморивсь.

Він полюбив огонь у кузні,

під молотом, що все іскривсь присвячено

А Іванові Котляревському

Б Тарасові Шевченку

В Пантелеймонові Кулішу

Г Іванові Франку

Д Михайлові Коцюбинському

10. 2014д. Рядки Миколи Некрасова

Все йому знане: тюрма петербурзькая,

Допит, заслання, жандармів люб’язності,

Сині, безкраї степи оренбурзькії,

Грати залізні... присвячено

А Іванові Котляревському

Б Іванові Франку

В Тарасові Шевченку

Г Пантелеймонові Кулішу

Д Панасові Мирному

11. 2014д. «Пишу, що зустрінеться мені; от і виходять мої Марусі, Оксани, Науми, Мирони, Сотниківни...», — казав про свою творчість

А Григорій Квітка-Основ’яненко

Б Іван Нечуй-Левицький

В Панас Мирний

Г Іван Франко

Д Василь Стефаник

12. 2014д. «Йдучи начебто від християнства до поганства, поет утілював у повноцінних художніх образах природність буття людини і її мислення, ту оживленість світу, яку він знаходив у лемківському фольклорі» — сказано про

А Богдана-Ігоря Антонича

Б Миколу Вороного

В Василя Симоненка

Г Євгена Маланюка

Д Василя Стуса

13. 2014д. Установіть відповідність між письменником і висловлюванням про нього

Письменник

1 Іван Франко

2 Олександр Довженко

3 Валер’ян Підмогильний

4 Микола Куліш

Висловлювання

А «Митець почував себе щасливим, що народився на березі сивої Десни і ніколи не зійшов з її берегів. Зупиніться на мить у цьому шаленстві долання вічного часу — і ви побачите його, здивованого маленького хлопчика з широко розкритими зеленими очима, на березі вічної української ріки...»

Б «Не буду шукати безперечних аналогій у класиці — між Шекспіром або Мольєром чи Бомарше, але в сучасній йому радянській драматургії він не мав собі рівних...»

В «Його ім’я символічне для кінця XX віку. Проти течії, за найжорсткіших обставин він проніс у руслі української традиції ідеали гуманізму і патріотизму — і по-лицарськи зберіг вірність цим ідеалам до кінця...»

Г «Він був таким, яким вродила його мужицька хата в Нагуєвичах. Завзятим, роботящим, розумним, тверезодумаючим, ворогом брехні, а тому й гризьким, дотепним, саркастичним... пострахом «патріотів» з печі, нещирих, кар’єристів, фарисеїв. А понад усе був скромний...»

Д «Від був одним, може єдиним справді великим українським прозаїком, який зобразив місто, — не в тому сенсі, що не писав віршів, а в тому сенсі, що його проза справді була прозою...»

14. 2014.1. «Пошли мені, доле, сили, уміння, талану, чого хочеш — тільки щоб я хоч що-небудь зробив таке, щоб народ мій у своїм титанічнім труді, у своїх печалях, горестях, роздумах, ваганнях, — щоб народ мій усміхнувся!» — сказав про свої творчі задуми

А Володимир Винниченко

Б Микола Хвильовий

В Юрій Яновський

Г Остап Вишня

Д Валер’ян Підмогильний

15. 2015. «Його романи та повісті складаються з окремих цілком закінчених (сюжетно й композиційно) новел, що своєю ідеєю, персонажем, загальною психологічною настановою й внутрішніми взаємозв’язками творять дивну цілість і закінченість», — сказано про

А Юрія Яновського

Б Василя Стефаника

В Олександра Довженка

Г Михайла Коцюбинського

Д Миколу Хвильового

16. 2013.І. Установіть відповідність між письменником і його висловлюванням

Письменник

1 Олександр Довженко

2 Іван Багряний

3 Валер’ян Підмогильний

4 Остап Вишня

Висловлювання

А «Охотське море. Тайга. Тундра. Звіроловство. Були там поселення давно осілих наших людей з України. Все це, сказати щиро, було мені навіть цікаво. Але згодом мене охопила страшна туга за Україною. Непереможна. Отож сів я на поїзд і рушив на захід. У Томську мене перехопила залізнична агентура НКВС»

Б «І думка така: поет повинен бути людиною. Такою, що повна любові, долає природне почуття зненависті, звільнюється від неї, як од скверни. Поет — це людина. Насамперед. А людина — це насамперед добродій. Якби було краще жити, я б віршів не писав...»

В «У моєму сміхові завжди бачив народ: хорошого чоловіка, привітну жінку, дівчину веселооку, дитину, бабу з дідом... І так мені хотілося, щоб усміхнулися вони, щоб веселі вони були, радісні, хороші...»

Г «Я написав «Україну в огні» з огненним болем у серці і палким стражданням за Україну, що перебувала в німецьких лапах, з болючим жалем і страхом за її долю...»

Д «І коли мені частина критики закидає «хуторянську ворожість» до міста, то я собі можу закинути тільки невдячність проти села. Але занадто вже довго жили ми під стріхами, щоб лишатися романтиками їх»

17. 2013.ІІ. «Утни, батьку, щоб нехотя / На весь світ почули, / Що діялось в Україні, / За що погибала, / За що слава козацькая / На всім світі стала! / Утни, батьку, орле сизий!» — звертався Тарас Шевченко до

А Григорія Сковороди

Б Пантелеймона Куліша

В Івана Котляревського

Г Григорія КвіткиЮснов’яненка

Д Івана Вишенського

18. 2013.ІІ. Установіть відповідність між письменником і висловлюванням про нього

Письменник

1 Микола Куліш

2 Григір Тютюнник

3 Василь Стус

4 Остап Вишня

Висловлювання

А «Серед його тюремних творів для мене найдорожчі його інтимні поезії, його відчайдушне вміння знаходити для душі місце всюди — в найкарколомніших знущаннях, у найбезпросвітнішому мороці сучасності»

Б «Залюбки маскувався під «простачка», який здебільш з усім погоджується, але від нього повівало казковим «дурником», перед яким пасують мудреці і королі. Такого «простака» грає він і в автобіографії»

В «Український театр дістав свою найкращу комедію, може, свою єдину комедію, якщо властивістю комедії вважати легкість, грайливість, ритмічність, грацію на підложжі глибокого, але тільки натякненого змісту»

Г «Поет жив у час, що заправив генія на роль блазня. І поет згодився на цю роль... Він обрізав усякі живі контакти, замінивши їх цілком офіційною інформацією. У цих умовах поет міг тільки конати, а не рости»

Д «Його новели і повісті суворі, витримані у вищих вимогах правди життєвої і художньої, автор не заграє зі світом, з героями й з істиною, письмо його точне, вивірене, ощадливе, часто новели нагадують мовби гравюри на сталі»

19. 2011.1. Установіть відповідність між письменником і його висловлюванням

Письменник

1 Микола Хвильовий

2 Олександр Довженко

3 Остап Вишня

4 Микола Куліш

Цитата

А «Життя моє не дуже добре, трудне і невеселе. Проте до всього привикають люде, привик і я терпіти помаленьку... пишу одну повість про діда, батька, матір і про все, одне слово, сосницьке життя, ще коли я був маленьким...»

Б «Арешт Ялового — це розстріл цілої Генерації... За що? За те, що ми були найщирішими комуністами? Нічого не розумію. За Генерацію Ялового відповідаю перш за все я...»

В «Вибравши для комедії «Мина Мазайло» тему — міщанство й українізація, я, в першу чергу, звернув увагу на криштально витриману ідеологічну установку п’єси, зважував кожну дію, вивіряв кожне слово»

Г «Були на полюванні. Не вбили і не застрелили нічого. Для мене це — типове явище. Коли я приходжу, як завжди, додому «попом», без нічого, — всі спокійні»

Д «Я боровся за демократію — це оцінили як спробу звести наклеп на радянський лад; моя любов до рідного народу, занепокоєння кризовим станом української культури кваліфікувалися як націоналізм; моє неприйняття практики, на ґрунті якої виросли сталінізм, беріївщина визнали як особливо злісний наклеп»

20. 2011.ІІ. Рядки

Не поет — бо це ж до болю мало,

Не трибун — бо це лиш рупор мас

Характеризують

А Тараса Шевченка

Б Павла Тичину

В Василя Стуса

Г Володимира Сосюру

Д Василя Симоненка

21. 2008. Прочитайте уривок поезії Тараса Шевченка та з’ясуйте, кому присвячений твір

...Замовк неборака, сиротами кинув

І гори, і море, де вперше витав,

Де ватагу пройдисвіта

Водив за собою, —

Все осталось, все сумує,

Як руїни Трої.

Все сумує, — тільки слава

Сонцем засіяла.

Не вмре кобзар, бо навіки

Його привітала.

А Іванові Вишенському

Б Григорієві Сковороді

В Іванові Котляревському

Г Григорієві Квітці-Основ’яненку

Д Пантелеймонові Кулішу

22. 2015д. У рядках

Так жив мудрець, без лестощів і прав,

І грішний світ ловив, та не спіймав

Його душі, повитої нуждою

йдеться про

А Івана Франка

Б Тараса Шевченка

В Івана Котляревського

Г Григорія Сковороду

Д Григорія Квітку-Основ’яненка

23. 2011.І. «Його мандрівне життя є предметом оповідань і легенд», — сказав Микола Костомаров про

А Пантелеймона Куліша

Б Івана Вишенського

В Тараса Шевченка

Г Григорія Сковороду

Д Івана Франка

24.2015д. «Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять переможних армій», — сказано про

А Івана Котляревського

Б Тараса Шевченка

В Івана Франка

Г Олександра Довженка

Д Василя Стуса

25.2014д. «Дух нашого плем’я, дух людськості, дух богочоловічності виявив себе поважними і праведними художніми образами, як-от Катеринині батько і мати в Шевченка, як-от Кирило Тур і Божий чоловік у мене...», — писав А Михайло Коцюбинський

Б Пантелеймон Куліш

В Іван Карпенко-Карий

Г Василь Стефаник

Д Панас Мирний

26. 2012.II. Слова Т. Шевченка

Будеш, батьку, панувати,

Поки живуть люди,

Поки сонце в небі сяє,

Тебе не забудуть! викарбовано на пам’ятнику

А Григорієві Сковороді

Б Пантелеймонові Кулішу

В Іванові Карпенку-Карому

Г Григорієві Квітці-Основ’яненку

Д Іванові Котляревському

27. 2010.І, 2016д. «Ваша «Марусі так мені про Вас розказала, що я Вас навиліт знаю», — написав Тарас Шевченко

А Іванові Котляревському

Б Пантелеймонові Кулішу

В Іванові Нечую-Левицькому

Г Григорієві Квітці-Основ’яненку

Д Панасові Мирному

28.2018. Зачинателем нової української прози називають

А Григорія Сковороду

Б Івана Котляревського

В Григорія Квітку-Основ’яненка

Г Івана Нечуя-Левицького

Д Івана Карпенка-Карого

29. 2018. Співвіднесіть ім’я митця з висловлюванням про нього

Митець

1 Остап Вишня

2 Павло Тичина

3 Володимир Сосюра

4 Василь Стус

Висловлювання

А «Письменник стрімко робить блискучу літературну кар’єру, стає всенародним улюбленцем, його гуморески та фейлетони користуються великою популярністю, досягають мільйонних тиражів...»

Б «Син Донеччини, задушевний лірик, він був серед тих, хто глибоко відчув красу українського поетичного слова і виявив його нові можливості...»

В «У кабінеті письменника стояв фрегат під вітрилами, який, очевидно, нагадував роки юності біля чорноморських берегів, де митець разом з Довженком стояв біля витоків зародження українського кіно...»

Г «Перший поет-оптиміст в українській новітній літературі, слова «Соняшних кларнет» якого здебільшого означають рух, настрій, колір, а передовсім — музичний тон, барвозвук...»

Д «Тих віршів не можна гортати — в них треба входити і повільно обживати, як обживав поет на етапах свої камери — і тоді відкривається унікальна сторінка поезії XX віку — віку відчуження...»

30. 2018п. Визначте, про якого митця йдеться у висловлюванні

Письменник

1 Микола Куліш

2 Остап Вишня

3 Олександр Довженко

4 Михайло Коцюбинський

Висловлювання

А «Після закінчення Другої світової війни емігрував до Німеччини... Біографічний матеріал ліг в основу його романів, де сильна особистість протистоїть тоталітарній системі...»

Б «Серед його улюблених занять були мисливство та рибальство, які давали можливість спостерігати красу природи, і це виливалося на папері в дивовижному поєднанні гумору з тонким ліризмом...»

В «Починав як художник-карикатурист, писав прозу й кіносценарії, працював військовим кореспондентом, але всесвітню славу здобув як режисер кіно...»

Г «Один з найбільш цікавих експериментаторів у прозі початку XX ст., у творах якого «залізна рука города» хоче наздогнати оповідача, а три білі вівчарки символізують різні прошарки тодішнього суспільства...»

Д «Його модерна драма знайшла сценічне втілення в театрі Леся Курбаса «Березіль». Це була творча взаємодія великого режисера й великого драматурга...»

31.2019. Увідповідніть ім’я митця з висловлюванням про нього

Митець

1 Іван Котляревський

2 Тарас Шевченко

3 Пантелеймон Куліш

4 Іван Франко

А «Мабуть, жоден з великих поетів світу не вистраждав так важко свободи як вищого Божого дару і не зміг сказати так одчайно за живих, за мертвих і за ненароджених»

Б «Багато літ минуло, як те занедбане й закинуте під сільську стріху українське слово, мов Фенікс із попелу, воспряло знову в устах батька нашої нової літератури, голосно залунало по широких світах...»

В «Кінокласикою стали його соняшники, його яблука, що, немало вже наплодивши епігонів, самі в первозданній свіжості обійшли світ у стрічках «Земля», «Арсенал»»

Г «У нього є прекрасна річ — лірична драма «Зів’яле листя»... з такою широкою гамою почуттів.., що, читаючи.., не знаєш, кому оддати перевагу: чи поетові боротьби, чи поетові-лірикові, співцеві кохання та настроїв...»

Д «У його особі переміг історик-професіонал, з таким мистецьким хистом відтворює він пройняту грозовими розрядами атмосферу наростання кризи — Руїни, поступову втрату Україною державності...»

32. 2019д. Увідповідніть ім’я митця з висловлюванням про нього

Митець

1 Михайло Коцюбинський

2 Микола Куліш

3 Олександр Довженко

4 Микола Хвильовий

Висловлювання

А «Десять років усього письменницького стажу — десяток п’єс, що з них майже кожна була не тільки вдалим матеріалом для блискучих, з видатним успіхом у глядача спектаклів, але й стала — теж майже кожна — певним етапом у розвитку мистецтва...»

Б «Він любив сонце. Сонце і море — цю незвичайну симфонію барв і звуків. Не раз називав себе «сонцепоклонником»... Нюанси зелені й неба асоціюються в нього з людськими переживаннями...»

В «Творча спадщина його порівняно невелика. Проте не обсягом, за змістом, майстерністю написаного, місткістю художньої деталі, уболіванням за понівечені життя й душі він заслужив право зватися яскравим представником прозаїків-«шістдесятників»...»

Г «Захоплення характерами своїх батька й матері, красою придеснянської природи дає нам один з ключів розгадки того, як проходило формування майбутнього письменника, громадського діяча, мислителя й кіномитця...»

Д «Герої його новел постають не переможцями-завойовниками, не будівничими світлого майбутнього, а швидше жертвами тієї бійні, у вир якої потрапили цілком свідомо й добровільно...»

33. 2019п. Слова «...від кларнета твого — пофарбована дудка зосталась...» адресовані автору рядків

А «Сміються, плачуть солов’ї І б’ють піснями в груди...»

Б «Ти знаєш, що ти людина? Ти знаєш про це чи ні?..»

В «Ходім! Шумлять щасливі води... І грає вітер навкруги...»

Г «Ви знаєте, як сплять старі гаї? Вони все бачать крізь тумани...»

Д «Хай на ньому цвіте росяниста доріжка, І зелені луги, й солов’їні гаї...»

34. 2019п. Увідповідніть ім’я митця з висловлюванням про нього

Висловлювання

А «Що стане визначальним у його творчості — краса чи служіння суспільним інтересам? Меч вояка за державність України поет змінив на перо, але мирна паличка для письма в його руках стає кинджалом...»

Б «Його ім’я входить до переліку імен «шістдесятників» творчість митця звернена до Сонця, Землі, що є дивовижними джерелами поезії та любові...»

В «Слов’янство поки що дало світові в кінематографі одного великого митця, мислителя і поета...»

Г «Ліричний герой його твору — демократичний інтелігент, який, незважаючи на стан утоми, знов іде до людей, бо його світогляд не дозволяє стояти осторонь громадських проблем...»

Д «Уходив до когорти «неокласиків», величезну увагу приділяв красі поетичного слова, якості й прозорості художнього образу; його твори повні сонця й глибоких філософських роздумів...»

Письменник

1 Євген Маланюк

2 Іван Драч

3 Олександр Довженко

4 Максим Рильський







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit