Всі публікації щодо:
Костомаров Микола

Українська література підготовка до ЗНО

Микола Іванович Костомаров - ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС (кінця XVIII — перших десятиліть XIX ст. (1798-1840 pp.)

Микола Іванович Костомаров був одним з найталановитіших культурних діячів XIX століття. У його доробку понад 300 історико-наукових, публіцистичних, літературно-критичних та художніх творів.

До найкращих творів М. Костомарова належать збірки балад та ліричних поезій „Українські балади” (1839 р.) та „Вітка” (1840 p.), стаття „Обзор сочинений, писанных на малороссийском языке” (1843 p.).

Як поет-романтик М. Костомаров віддавав перевагу легендарно-історичним та легендарно-фантастичним мотивам, а образність своїх творів намагався запозичувати з народної поетичної творчості. Романтика балад М. Костомарова виявилася у відтворенні побутового колориту („Пан Шульпіка”) та фантастичних перетвореннях („Ластівка”, „Брат з сестрою”, „Явір, тополя і береза”). У своїх творах митець звертався до героїчного минулого, оспівував козаччину та вільні минулі часи (повість „Чернігівка” з часів гетьманування Петра Дорошенка, драма „Переяславська ніч ”, трагедія „ Сава Чалий”).

Як і інші романтики, М. Костомаров також займався перекладами європейських класиків (Байрона, Шекспіра), чим збагачував українську літературу.