Українська література. Довідник, тестові завдання. Повний повторювальний курс, підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації - Куриліна О.В. 2020


Ліна Костенко (народилася 1930 року)
Література ХХ століття

Всі публікації щодо:
Костенко Ліна

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 року в містечку Ржищеві на Київщині в учительській родині. З 1936 року жила в Києві, де закінчила середню школу, потім навчалася в педагогічному інституті.

У 1956 році з відзнакою закінчує Московський літературний інститут. Перша поетична збірка “Проміння землі” вийшла в 1957 році, друга збірка “Вітрила” - у наступному, а третя “Мандрівки серця” побачила світ 1961 року. На сьогодні Ліна Костенко - авторка таких поетичних книг: “Над берегами вічної ріки” (1977), “Неповторність” (1980), “Сад нетанучих скульптур” (1987), “Вибране” (1989) тощо. Її перу належить роман у віршах “Маруся Чурай” (1979), який удостоєний Державної премії ім. Т.Г. Шевченка. Ліна Костенко належить до когорти шістдесятників. “Творчість Ліни Костенко - приклад шляхетного служіння поезії. І докір тим, хто свою іскру божу послідовно глушив марнослів'ям кон'юнктури. Дивує сила її характеру: в її останніх книжках, кожна з яких була подією року, немає жодного з так званих “віршів- паровозів”. Вона вимовчала своє право сказати: “Мого народу гілочка тернова”. Без таких людей усі розмови про високе призначення поета - тільки красиві слова ...”. (В.Базилевський.)

Можна говорити про чотири тематичні епіцентри творчості Ліни Костенко. Вони позначаються ключовими словами пам'ять, творчість, любов, природа. А історичний роман “Маруся Чурай” немовби об'єднує усі ці провідні тематичні мотиви в одну художню цілісність”. (Григорій Клочек.)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.