ТЕМА 3. ПРО ДАЛЕКІ МИНУЛІ ЧАСИ - Іван Франко. "Захар Беркут" (скорочено)

Короткі відомості про митця і його багатогранну творчість. Змалювання героїчної боротьби русичів проти монголо-татарських нападників. Патріотичний мотив, його зв'язок із розгортанням сюжету.

ТЛ: історична повість, сюжет.

ТЕОРІЯ

Іван Франко - біографія

ПОВІСТЬ

Історична повість побудована на історичному сюжеті, у якому широко відтворюються певна епоха та її діячі. Такі твори мають історичний колорит – наявність прикмет історичного минулого: імена людей, історичних героїв, описи старовинних звичаїв, згадки про історичні події тощо.

Сюжет (фр. sujet — тема, предмет від лат. subjectum — підмет, суб'єкт) — сукупність подій, дій, що визначають характер зображуваного;

- система подій у літературному творі, через які письменник розкриває характери персонажів і весь зміст твору;

- тема, об'єкт зображення в живописному, музичному творі і т. ін.

Поняття сюжету тісно пов'язане з поняттям фабули твору. Причому значення (означення, пояснення) цих термінів часто міняються місцями в теорії літератури.

ТЕКСТИ ТВОРІВ

ЗАХАР БЕРКУТ (скорочено)

ІНШІ ТВОРИ АВТОРА

СТАТТІ

Місце і роль творів І.Я.Франка в українській дитячій літературі

Художня майстернiсть Франка у повiстi "Захар Беркут"

Вiдображення в повiстi Iвана Франка "Захар Беркут" героiчноi боротьби народу Русi в XIII столiттi проти татаро-монгольських нападникiв

ШКІЛЬНІ ТВОРИ

Повість „Захар Беркут“ - твір про героїчне минуле українського Народу (І. Франко)

„Золотий обруч“ громадівства у повісті І. Франка „Захар Беркут“На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.