ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Аналіз художніх творів з української літератури

Володимир Винниченко “Федько-халамидник”

Всі публікації щодо:
Винниченко Володимир

Жанр твору

Оповідання "Федько-халамидник" Володимира Винниченка належить до соціально-побутового жанру. Цей жанр характеризується зображенням суспільних відносин, побуту, моральних проблем у житті людей. У творі "Федько-халамидник" автор звертається до актуальної соціальної проблеми того часу - контрасту між життям бідняків і багатих.

Тема твору

Основна тема оповідання - це контраст між двома світами: світом бідняка Федька і світом заможного Толі. Цей контраст проявляється в їхньому способі життя, вихованні, поведінці, вчинках.

Проблеми твору

У творі порушуються такі проблеми:

  • Проблема соціальної нерівності.
  • Проблема виховання дітей.
  • Проблема моральних цінностей.

Сюжет твору

Сюжет оповідання розвивається навколо дружби двох хлопчиків - Федька та Толі. Федько - бідний хлопчик, який живе з батьком-ковалем. Він безтурботний, веселий, любить бешкетувати. Толя - заможний хлопчик, який живе з батьками-чиновниками. Він вихований, ввічливий, але іноді буває підступним.

Одного дня Толя запрошує Федька до себе в гості. Федько прийшов і був вражений багатством і розкішшю, яку побачив у Толіному домі. Але Толя, який звик до такого життя, не цінував його. Він став знущатися з Федька, підштовхнув його до того, щоб той зірвався з груші і впав. Федько не образився на Толю, а навпаки, виручив його, коли той ледь не потонув.

Цей випадок змінив ставлення Толі до Федька. Він зрозумів, що Федько не такий поганий, як йому здавалося, і що у нього є справжні друзі.

Композиція твору

Оповідання складається з трьох частин. У першій частині автор знайомить читачів з Федьком та Толею. У другій частині відбувається зустріч двох хлопчиків і їхні пригоди. У третій частині розповідається про зміну ставлення Толі до Федька.

Композиція твору є чіткою та логічною. Вона допомагає розкрити тему і проблематику твору.

Образна система твору

Головні герої твору - Федько та Толя.

Федько - це бідний хлопчик, який живе з батьком-ковалем. Він безтурботний, веселий, любить бешкетувати. Федько - справжній друг, який завжди готовий прийти на допомогу.

Туля - це заможний хлопчик, який живе з батьками-чиновниками. Він вихований, ввічливий, але іноді буває підступним. Толя - це складний персонаж, який в ході твору змінюється на краще.

Другорядні персонажі твору - це батько Федька, мати Толі, однокласники Федька та Толі.

Образи-символи, алегорії в творі відсутні.

Мова і стиль твору

Мова твору проста, зрозуміла, жива. Автор використовує діалог для того, щоб передати характери героїв та їхню мову.

У творі також зустрічаються такі художні засоби мови, як метафори, епітети, порівняння. Вони допомагають автору яскраво змалювати картини природи, характери героїв та їхні почуття.

Стиль твору - реалістичний. Автор правдиво зображує життя людей того часу, їхні характери, вчинки та почуття.

Ідея твору

Основна ідея твору - це засудження соціальної нерівності і виховання в дітей таких моральних цінностей, як доброта, дружба, відвага.



ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit