Всі публікації щодо:
Мирний Панас

Короткий літопис життя і творчості Панаса Мирного

13 травня Народився Панас Якович Рудченко в родині бухгалтера повітового

1849 скарбництва в м. Миргороді на Полтавщині.

1562 Закінчив Гадяцьке повітове училище.

1563 Розпочалася його служба в канцеляріях Гадяча, Прилук, Миргорода. У вільний від служби час юнак багато читає, записує зразки усної народної поезії.

1577 Переселяється до Полтави, працює в губернській скарбниці; пише вірші, прозові твори.

1572 Надрукував свій перший вірш „Україна” у журналі „Правда” за підписом Панас Мирний; у цьому ж журналі опубліковано перший прозовий твір — . оповідання „Лихий попутав”. Починає роботу над романом „Хіба ревуть воли, як ясла повні?”.

1870—1880 Створює цикл „образків з життя” під загальною назвою „Як ведеться, так і живеться”.

1874—1885 Виходять з друку оповідання, повісті, романи: „П'яниця”, „Лихі люди”, „Повія”, „Лови”, „Морозенко”, драма „Лимерівна” та ін.

1575 Закінчено роботу над романом „Хіба ревуть воли, як ясла повні?”, надіслано до друку.

1576 У Петербурзі розпочали друкувати твір, та робота припинилась, бо вийшов указ, за яким заборонялось видання книг українською мовою.

1550 Роман побачив світ у Женеві. Виданню цього твору сприяв М. Драгоманов — відомий український критик, громадський і культурний діяч.

1903 Роман „Хіба ревуть воли, як ясла повні?” вийшов у Росії під назвою „Пропаща сила” на сторінках журналу „ Киевская старина”.

1905 Твір надруковано окремим виданням.

20 січня Помер Панас Мирний, похований у Полтаві.

1920На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.