Скорочені твори - українська література

Біблія - скорочено

Всі публікації щодо:
Перекладна церковна література

Книги Біблії викладають теорію створення світу та людини, розповідають про певні історичні події з життя єврейського народу, про народження, життя та воскресіння Ісуса Христа, а також про майбутнє, яке чекає людей та світ.

Створювалася книга від V століття до нашої ери до V століття нашої ери різними авторами.

Складається Біблія з двох частин: Старого й Нового Заповітів.

Старий Заповіт складається з трьох розділів (Закон, Пророки, Писання), куди входять 50 окремих творів:

- книг розповідних (Буття, Ісуса Навіна, Суддів та інші);

- книг ліро-епічних (твори пророків);

- ліричних (Пісня пісень, Псалтир та інші);

- філософських (притчі, премудрості, Екклезіаст).

Повий Заповіт складається з 27 творів:

- чотири Євангелія,

- Діяння апостолів,

- Послання апостолів Іакова, Петра, Іоанна та Павла (21),

- «Одкровення» Іоанна Богослова.

У Давній Русі перекладалися після прийняття християнства тільки окремі книги, а не вся Біблія. Перш за все був перекладений Псалтир, тому що він використовувався під час богослужіння.

Біблія мала великий вплив на всіх давньоруських письменників, адже саме нова віра була головною темою перших оригінальних творів.

Буття

У цій частині Біблії розповідається про те, як Бог створив світ і людину.

Зроблено це було за шість днів. Спочатку створив Бог небо і землю, та була темрява, і Він створив світло - відділив його від темряви, розділивши день і ніч. Сталося це в перший день. На другий день Бог відділив твердь-небо та воду, на третій - землю й море та різноманітні рослини, на четвертий - різні світила небесні, які мали керувати часом; на п'ятий - живі істоти на землі.

На шостий день Бог створив людину «за образом і подобою Нашою», щоб вона панувала над усіма живими істотами. І сказав Бог: ♦Плодіться і розмножуйтесь, і наповнюйте землю, оволодійте нею і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі».

На сьомий день Бог поблагословив створений світ, освятив його та відпочив.

Адам і Єва

Адам і Єва жили в Едемському саду, де завжди була весна, розквітали вічно квіти, а дерева давали плоди. Заборонив Бог людям зривати плоди тільки з одного дерева.

Тоді Змій вирішив спокусити людей. Він намовив Єву скуштувати плодів із забороненого дерева, щоб люди стали рівними Богові. Єва з'їла половину яблука, а другу віддала Адамові. Люди відразу побачили, що вони голі, та стали соромитися себе.

Бог покарав людей за провину і вигнав з Едему, наказавши добувати хліб свій «у поті свого лиця». Єва ж із цього часу мала народжувати своїх дітей в муках.

У Адама і Єви народилися діти, які заселили всю землю.

Каїн і Авель

У Адама з Євою було двоє синів. Старшого звали Каїн, а молодшого - Авель. Каїн не любив землю, на якій працював. Не любив він нічого навкруги, всім заздрив та всіх ненавидів.

Авель був добрий і веселий. Він пас вівці та співав.

Якось вночі Каїн хотів запалити багаття, щоб зігрітися, та ніяк не міг. Авель же зробив це зразу. Старший брат позаздрив молодшому, що того все навкруги любить, та вбив його. Після цього злякався і втік у ліс. Та раптом чує він, що дерева шепочуть: «Каїне, де твій брат Авель?» Біг він все далі, та все одно питання переслідувало його. Весь світ наче переслідував його.

І Каїн закричав:

- Хіба я сторож братові своєму?

Люди зненавиділи старшого брата і прокляли його. Навіть тепер всі пам'ятають про його злочин проти Авеля.

Всесвітній потоп

Люди розселилися по землі, навчилися обробляти її, але перестали вони виконувати Божий закон, стали жорстокими та лихими. Тому Бог вирішив затопити землю і знищити їх.

Ноєві Бог наказав збудувати великий ковчег з найміцнішого дерева, сісти на нього зі своєю сім'єю і взяти з собою всіх живих істот по парі.

Зібрав Ной усіх, навіть жаб і мух, позбирав насіння всіх рослин та сів у ковчег. Бог зачинив за ним двері.

Одразу вдарив грім та пішов дощ. Всю землю затопило, і ковчег довго плавав у морі. Ной бачив перед собою тільки воду. Навіть голуб, що літав шукати землю, не знайшов її.

Потім вода стала спадати, і Ной зміг вийти на тверду землю. Звірі та птахи розійшлися в різні боки. Насіння Ной посіяв у землю.

Знову ожила земля.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.