Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014

«Сіроманець»
Микола Вінграновський 1936-2004)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Вінграновський Микола

Тема повісті - розповідь про вовка Сіроманця, про дружбу людей і звірів.

Ідея - уславлення дружби, співчуття, беззастережної хоробрості та самовіддачі у стосунках людини з твариною; засудження жорстокого поводження з тваринами та людського злопам’ятства.

Головні герої твору: Сіроманець і хлопчик Сашко.

Другорядними персонажами повісті є Василь Чепіжний, Галя Грушецька, дядько Побігайло, хлопчик Андрійко, батьки Сашка, селяни, мисливці, військові тощо. Їх усіх можна умовно поділити на тих, хто симпатизує Сіроманцю (Галя Грушецька, хлопчик Андрійко та військові з полігону), та тих, хто хоче бачити його в клітці (Василь Чепіжний, дядько Побігайло, інші селяни та мисливці).

Заклятим ворогом Сіроманця є Василь Чепіжний. Селянин кілька разів зустрічався з вовком віч-на-віч, навіть упіймав його, але Сіроманець завжди виходив «сухим з води». Тому Чепіжний робив усе, щоб помститися вовку - ставив пастки, полював на нього та навіть купив вовкодавиху. Однак, на щастя, усі його старання виявились марними.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.