Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Ірина Жиленко (народилася 1941)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Жиленко Ірина

«Ікрина (Іраїда) Жиленко народилася в Києві. Дитячі роки припали на воєнне лихоліття. Довелося вчитися та працювати водночас. Закінчила / вечірню школу робітничої молоді, навчалася на філологічному факультеті Київського університету імені Т. Шевченка. Працювала вихователькою в дитячому садку, а потім - у редакціях газет і журналів.

Перша книжка Ірини Жиленко - «Соло на сольфі», далі поетеса видала збірки «Автопортрет у червоному», «Вікно у сад» та інші. Багато пише для дітей: поетичні збірки «Вуличка мого дитинства», «Казки буфетного гнома», повісті «Двічі по два дорівнює кульбабці», «Новорічна історія про двері, яких нема, і про те, як корисно іноді помилитися номером».

Писати для дітей, уважає письменниця, - велика честь і велика відповідальність. Бо світ дитинства - це святкова казка, а маленька людина - це справжнє чудо, яке треба оберігати від негараздів і багато чого вчитися від неї, щоб не зачерствіла душа, щоб не закрадалися в серце зневіра та байдужість.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.