Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Леонід Кисельов (1946-1968)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Кисельов Леонід

Життя Леоніда Кисельова тривало всього 22 роки та стало дивовижним спалахом на літературному небосхилі України. Син київського письменника Володимира Кисельова, почав писати російською і перейшов на українську, опублікувавши поетичну добірку в «Літературній Україні» з переднім словом Івана Драча.

А потім юний поет дізнався про страшний діагноз - рак крові. Ледь не весь інтелігентський Київ, що мав доступ до закордонних ліків, намагався допомогти приреченому Кисельову...

Посмертно вийшли дві книжки Леоніда Кисельова: «Стихи. Вірші», «Последняя песня. Остання пісня».

Поміркуймо з науковцями

Він почав писати українською мовою тоді, коли вона зазнавала чи не найбільших гонінь і від так званих «державних керманичів», і від простих людей. Тоді українці вели своїх малюків до російських шкіл, тоді спаплюжилось усе українське. А він, син російського письменника, на запитання друзів, чому українською мовою, відповів: «А ось цього я не вмію пояснити. Я так відчуваю. Та якщо вважати поезію одним із засобів самовизначення, то доведеться примиритися з тим, що я саме так самовизначаюсь...».

О. МіщенкоНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.