Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Євген Гуцало (1937-1995)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Гуцало Євген

Євген Гуцало народився в с. Старому Животові на Вінниччині в учительській сім’ї. Друга світова війна, тяжкі й голодні повоєнні роки завдали хлопчикові чимало страждань, але дитинство завжди залишається дитинством. Пробувати свої сили в літературі почав ще в молодшій школі. Надсилав вірші й оповідання до газет і журналів, але жоден твір не був надрукований. Та все ж хлопець твердо вирішив стати письменником і домігся свого. Закінчив школу, навчався на філологічному факультеті Ніжинського педінституту. Друкуватися почав з 1960 року.

Значну частину доробку становлять твори для дітей: «Олень Август», «З горіха зерня», «Дениско», «Саййора», «Пролетіли коні». Дві останні книжки удостоєні Шевченківської премії.

Поміркуймо з науковцями

Назва першої книжки Гуцала - «Люди серед людей» - є наскрізною темою для всього літературного доробку письменника. Він прагнув «ухопити» характер людини на якомусь незвичному вчинкові і відкрити «другий план» її почувань, думок, поведінки. Письменник ніколи не намагався виписувати ідеального героя, адже й сам пройшов нелегку дорогу від важкого воєнного й повоєнного дитинства до творчості, заняття улюбленою справою та визнання читачів.

Т. ДудінаНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.