Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Галина Малик (народилася 1951)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Малик Галина

Народилася Галина Миколаївна в Бердянську Запорізької області. Дитинство і юність майбутньої письменниці були радісними і спокійними. Вона добре вчилася у школі, мала веселий характер, почуття гумору і... не збиралась бути письменницею. Своє перше знайомство з книжкою Галина Миколаївна запам’ятала на все життя. Це сталося у день її народження, коли мама зробила малій Галинці диво-подарунок - збірку «Українські народні казки», яка стала для неї «...і букварем, і розвагою, і цілим новим

світом».

Закінчивши школу, вона вступила на філологічний факультет Ужгородського університету. У 1991 році Г. Малик обіймає посаду головного редактора видавництва «Закарпаття». З 1998 року вона - видавець та редактор журналу для дітей «Віночок». Зараз працює головним редактором Закарпатської філії видавництва «Знання» (м. Київ).

Писати майбутня письменниця почала ще зі шкільного віку. Потім кинула, та, коли сама стала мамою, почала створювати віршики для своєї доньки. Згодом Галина Малик почала писати казкові повісті для дітей, головні герої яких - діти. З персонажами цих повістей весь час трапляються якісь пригоди, відбуваються небезпечні та радісні події: діти потрапляють у казкову країну, а мешканці казкових країн - у наше реальне життя. Коли читаєш повісті та п’єси Галини Малик, здається, що вона знаходиться серед своїх героїв і разом з ними переживає все описане у книжках.

За повість «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» у 1988 році Галині Малик було присуджено премію імені О. Копиленка (вручається кращим дитячим письменникам). А за повість «Злочинці з паралельного світу» Галині Малик 2003 року було присуджено звання лауреата літературної премії імені Лесі Українки. Галина Малик - член Національної спілки письменників України.

Вона є також автором книг: «Пантлик і Фузя», «Пантлик і Фузя сперечаються», «Пригоди Іванка і Беркутка», «Як ти народився» та збірки перекладів з російської мови Даниїла Хармса «Я тепер автомобіль».

У 2007 році Галину Малик відзначено літературною премією ім. Ф. Потушняка за книги казок для дітей «Пригоди в зачарованому місті» та «Сміятись заборонено».На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.