ПРИРОДА В УЯВЛЕННЯХ УКРАЇНЦЯ - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

ПРИРОДА В УЯВЛЕННЯХ УКРАЇНЦЯ - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

Та вроди, Боже, троє зіллячок: Перше зіллячко — барвіночок, Друге зіллячко— любисточок, Третє зіллячко васильочок. Барвіночок — для дівочок, Любисточок — для любощів, Васильочок — для запаху.

Спостерігаючи за різними явищами впродовж століть, наш народ навчився читати цю велику й цікаву книгу за назвою „Природа“. Недаремно, наприклад, виникло безліч ознак, простих і складних, що дають змогу вгадати погоду завтра: коли качки полощуться, або ворони сильно кричать, метушаться горобці, чи ластівки занадто розлітаються, коли трава сильно пахне, то буде дощ; коли півень заспіває невчасно — буде зміна погоди; червоне ясне небо на заході — на погоду або на вітер; коли свиня несе в зубах солому чи сіно, буде конче мороз, бо свиня барліг собі мостить; гуси перед морозом стоять на одній нозі; коли кіт миється або мнеться при чиїхось ногах — гості будуть; сорока прилітає у двір і стрекоче — на новини, а то й на недобре; коли миша мостить гніздо на вершечку копиці сіна, то зима буде холодною; особливо багато прикмет пов'язано із жабами: їхнє кумкання віщує наближення негоди; навесні

жаби починають скрекотати, коли прогримить перший грім; якщо вони скрекочуть вночі, можна не чекати морозу; мак краще посіяти до того часу, коли почнеться кумкання жаб, а городню розсаду — після; жаби, як і миші, передбачають посуху та переселяються туди, де буде волога й можна чекати на добрий урожай.

Природа — чи не центральний образ українського фольклору. І це цілком зрозуміло: і трудова діяльність, і дозвілля наших прабатьків були тісно пов'язані зі світом флори та фауни. З реального життя рослини та тварини потрапляли до духовного світу українця — його уявлень, переконань і вірувань.

..

ДЕ ВЕРБА ТАМ І ВОДА (рослини)

ПОШАНУЙ ТВАРИНУ РАЗ, А ВОНА ТЕБЕ - ДЕСЯТЬ РАЗ (тварини, птахи, комахи)

НІЯК НЕ ЗВИКНЕ ЛІС ДО НАШИХ КОЛІС (охорона природи)Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.