ПРИРОДА В УЯВЛЕННЯХ УКРАЇНЦЯ - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

Та вроди, Боже, троє зіллячок: Перше зіллячко — барвіночок, Друге зіллячко— любисточок, Третє зіллячко васильочок. Барвіночок — для дівочок, Любисточок — для любощів, Васильочок — для запаху.

Спостерігаючи за різними явищами впродовж століть, наш народ навчився читати цю велику й цікаву книгу за назвою „Природа“. Недаремно, наприклад, виникло безліч ознак, простих і складних, що дають змогу вгадати погоду завтра: коли качки полощуться, або ворони сильно кричать, метушаться горобці, чи ластівки занадто розлітаються, коли трава сильно пахне, то буде дощ; коли півень заспіває невчасно — буде зміна погоди; червоне ясне небо на заході — на погоду або на вітер; коли свиня несе в зубах солому чи сіно, буде конче мороз, бо свиня барліг собі мостить; гуси перед морозом стоять на одній нозі; коли кіт миється або мнеться при чиїхось ногах — гості будуть; сорока прилітає у двір і стрекоче — на новини, а то й на недобре; коли миша мостить гніздо на вершечку копиці сіна, то зима буде холодною; особливо багато прикмет пов'язано із жабами: їхнє кумкання віщує наближення негоди; навесні

жаби починають скрекотати, коли прогримить перший грім; якщо вони скрекочуть вночі, можна не чекати морозу; мак краще посіяти до того часу, коли почнеться кумкання жаб, а городню розсаду — після; жаби, як і миші, передбачають посуху та переселяються туди, де буде волога й можна чекати на добрий урожай.

Природа — чи не центральний образ українського фольклору. І це цілком зрозуміло: і трудова діяльність, і дозвілля наших прабатьків були тісно пов'язані зі світом флори та фауни. З реального життя рослини та тварини потрапляли до духовного світу українця — його уявлень, переконань і вірувань.

..

ДЕ ВЕРБА ТАМ І ВОДА (рослини)

ПОШАНУЙ ТВАРИНУ РАЗ, А ВОНА ТЕБЕ - ДЕСЯТЬ РАЗ (тварини, птахи, комахи)

НІЯК НЕ ЗВИКНЕ ЛІС ДО НАШИХ КОЛІС (охорона природи)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.