У чому сутність реалізму?

Українська література запитання і відповіді

У чому сутність реалізму?

Реалізм як літературний напрям прийшов на зміну романтизмові на межі XVIII —XIX століть. Головний його принцип — правдивість і багатогранність зображення життя. Якщо романтики зосереджували свою увагу на відтворенні духовного сні ту людини, то письменники-реалісти прагнули змалювати життя в усіх його виявах: злети й падіння людської душі, родинні стосунки, виробничі, суспільні, моральні проблеми. На зміну незвичайним романтичним героям приходять земні, звичайні люди. Письменники зображують їх у всій повноті, характери героїв розкриваються через показ їхніх вчинків, дій, переживань. Тому велика увага приділяється змалюванню тих обставин, у яких формуються і діють персонажі твору.

Розквіт реалізму пов'язаний з іменами А. Стендаля та О. Бальзака (Франція), Ч. Діккенса, У. Теккерея (Англія). В українській літературі ранній реалізм представлений іменами І. Котляревського, Г. Квітки-Основ'яненка. На основі їх творчих здобутків постає критичний реалізм Т. Шевченка, Панаса Мирного, І. Франка, Г Карпенка-Карого, М. Коцюбинського, В. Стефаника-Його сутність полягає в художньому дослідженні сучасності через найхарактерніші її вияви, насамперед через суспільні зв'язки, соціальні суперечності; у гострій критиці несправедливості, зла, аморальності тогочасної дійсності. Традиції критичного реалізму знайшли своє продовження в літературі XX ст. (Р. Роллан, А. Франс, Дж. Лондон, Е. Хемінгуей, В. Підмогильний, Г. Косинка, А. Головко, І. Багряний, У. Самчук та інші).Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.