УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА 90-х РОКІВ

Українська література запитання і відповіді

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА 90-х РОКІВ

СЕРГІЙ Єфремов, оцінюючи літературу 1919—1923 років, писав: „Тут усе горить ще болями часу. Це наша сучасність, до якої з історичною міркою зовсім було б дивно заходити, та й неможливо цілком”. Це твердження відомого українського вченого-літературознавця актуальне й для літературного процесу 90-х років — складного, неоднозначного, суперечливого.

Нині лунає чимало думок про занепад літератури в умовах загального розладу, деградації і розпачу, про її жалюгідне животіння, про новітню кон'юнктуру. Так, Є. Пашковський з болем стверджує: „...література,— зашифрований у кристалі досвід мільйонів подихів, крику, благань,— стала найпоживнішим ґрунтом для суспільного розбою” („Дивосвіт”, 1993, № 1). М. Штан іронічно зауважує: сучасний літературний процес відбувається за активної участи „живих класиків” (так званих „шістдесятників”) пітного ліплення „нью-класиків” із недавнього андеграунду (тих же „шістдесятників” та літераторів їхнього винних, так і покійних, причому... складається враження, що Шевченківська премія в галузі літератури перетворилася на зразок медалі за заслуги перед Українською Державою” („Сучасність”, 1994, № 11-12), а Ю. Покальчук закликає „долати колоніальну свідомість” („Київ”, 1994, № 5—-6), що дасть новий імпульс для розвитку вітчизняного красного письменства. Об'єктивна оцінка літературного процесу 90-х років ще попереду, а пропоновані читачам питання — це лише спроба окреслити окремі його віхи без претензії на повноту охоплення матеріалу.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.