Романтика як пафос і романтизм як літературний напрям: чим вони різняться?

Українська література запитання і відповіді

Романтика як пафос і романтизм як літературний напрям: чим вони різняться?

Романтика — це особливий стан душі, викликаний прагненням до ідеалу піднесеного, прекрасного, незвичайного. В художній літературі романтика виявляється в зображенні яскравих та героїчних аспектів життя, у змалюванні образів, незадоволених буденністю, прозаїчним існуванням, які мріють про його зміну на краще. У таких випадках говорять, що письменник відтворює певні романтичні аспекти дійсності — романтику праці, подвигу, творчих пошуків і відкриттів, дружби, кохання, природи. Поняття про ідеал незвичайний, піднесений виникло під впливом романтизму, проте слід розрізняти твори романтичні, створені романтичними засобами, і твори, позначені романтикою. У першому випадку герой романтичний, у другому — герой, який прагне і шукає романтику в житті, романтику змін, боротьби, подолання труднощів Отже, необхідно розрізняти романтику в житті, її втілення у літературі та романтизм як літературний напрям. Навіть у реалістичних творах можуть бути елементи романтики як вияв авторського ставлення до зображуваного.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.