Який із драматичних жанрів „наймолодший”?

Українська література запитання і відповіді

Який із драматичних жанрів „наймолодший”?

Такі жанри драматичного роду, як трагедія і комедія, виникли ще в Стародавній Греції, пройшли довгий шлях розвитку, змінюючись при цьому у багатьох своїх рисах, і безроздільно панували до середини XVIII ст. У середині XVIII ст. виникає власне драма — твір, в основу якого покладено певний життєвий конфлікт, розгортання якого позначене і трагічними, і комічними моментами. Недаремно відомий французький філософ і письменник Д. Дідро, теоретик цього нового жанру, визначив драму як щось середнє між трагедією і комедією. Він зруйнував класицистичні уявлення про героя трагедії і комедії (відповідно у першій перевага віддавалася персонажам аристократичного походження, а в другій — простим, звичайним людям), поставив вимогу реального зображення життя, яка найповніше могла реалізуватися саме у драмі. Виникнення і становлення драми тісно пов'язане із зверненням письменників до сучасної їм соціально-побутової тематики.

Помітний внесок у розвиток української драми внесли ! М. Старицький („Ой не ходи, Грицю”, „Не судилось!”, „Талан”), М. Кропивницький („Дай серцю волю, заведе в неволю”, „Глитай, або ж Павук”), І. Карпенко-Карий („Наймичка”, „Бурлака”, „Безталанна”). Якщо М. Старицький і М. Кропивницький осмислювали побутові теми в романтичному ключі, розраховуючи на емоційне захоплення глядача, то І. Карпенко-Карий вніс у драму реалістичне зображення героя на тлі його оточення, позначене глибоким психологізмом. Напруженою дією, цікавою інтригою, витонченим проникненням у внутрішній світ героя відзначаються драми В. Винниченка „Щаблі життя”, „Дисгармонія”, „Гріх”. „Чорна Пантера і Білий Ведмідь”, „Закон” та інші, в яких порушено чимало моральних проблем. Перу М. Старицького належить і такий різновид драми, як драма історична („Облога Буші”, „Богдан Хмельницький”. „Маруся Богуславка”).Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.