Новела й оповідання: які їх відмінні риси?

Українська література запитання і відповіді

Новела й оповідання: які їх відмінні риси?

Новела й оповідання належать до малих епічних форм, проте між ними існують певні відмінності. Якщо в оповіданні розповідається про одну чи кілька звичайних у своїй буденності подій та епізодів, то в новелі основу сюжету визначає якийсь незвичайний випадок із життя окремої людини, що має несподівану розв'язку. Якщо автор оповідання може дозволити собі детальний опис обставин дії, то новеліст уникає цього, показуючи героя не стільки в площині суспільній, скільки в моральній. Як правило, характер героя вже сформований, і письменник досліджує його в новелі на якомусь незвичайному переломі. Складну душевну трагедію батька, наприклад, відтворено у творі В. Стефаника „Новина”.

Творцем новели вважають італійського письменника Дж. Бокаччо, автора „Декамерона” (XIV ст.). Неперевершені зразки цього жанру створили в українській літературі В. Стефаник, М. Коцюбинський, у французькій — Гі де Мопассан, в американській — О. Генрі, Е. Хемінгуей, у російській — А. Чехов.

Новела вимагає від письменника великої майстерності — стислу форму необхідно наповнити багатим змістом, тому зростає увага до слова, його навантаженості, до художньої деталі, що збуджує думку читача і викликає в його уяві цілу картину. І оповідання, і новела мають такі спільні риси: стислість, лаконічність. Новела різниться від оповідання більшим динамізмом і несподіваністю розв'язки.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.