Всі публікації щодо:
Теорія літератури

Українська література запитання і відповіді

НОВІТНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

РОЗВИТОК української літератури XX століття — явище досить складне й суперечливе. До якого б періоду ми не звернулися — чи то етапу розстріляного Відродження, чи то часів „відлиги” і притаманних їй оновлення та пожвавлення творчих шукань,— завважуємо потужний вплив на її поступ соціальних зрушень і катаклізмів, на які так багата наша історія.

Сталінсько-брежнєвська ідеологія втручалася не лише в літературний процес, коригуючи його згідно з класицистично-непорушними приписами методу соціалістичного реалізму. Розчерком пера вирішувалися долі талановитих митців — цвіту й сумління народу. Скорбний мартиролог українських письменників — безневинних жертв сталінського терору налічує десятки постатей, що засвідчує перший ( лише перший!) випуск збірника „...З порога смерті”... (К.. 1991). Чи є ще в якійсь літературі такий вражаючий своєю трагічною фатальністю документ?!

Частина українських письменників емігрувала за кордон, де продовжувала творити, вбираючи в себе кращі здобутки західного мистецтва і не забуваючи про рідний ґрунт. Через десятиліття їх мистецька спадщина активно включається в сучасний літературний процес. А для літературознавців настав час для об'єктивного осмислення єдиного материка української літератури, закономірностей її розвитку, їі художніх вершин серед непересічних здобутків світової мистецької спадщини.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.