Яка роль необов'язкових елементів сюжету?

Українська література запитання і відповіді

Яка роль необов'язкових елементів сюжету?

Необов'язковими елементами сюжету є пролог та епілог. Наявність їх зумовлюється не законами побудови твору, а конкретними ідейно-художніми завданнями. Пролог — це вступна частина, в якій автор або розповідає дії, що передують основній колізії і мотивують її („Лісова пісня” Лесі Українки, „Мойсей” І. Франка), або ж розкриває свій задум. Так, пролог у „Лісовій пісні” Лесі Українки вводить читача у світ природи й казки, створює відповідний настрій. Водночас він — провісник майбутніх конфліктів, оскільки вже в перших рядках драми сили природи, що символізують рух, волю, протиставляються силам застою.

Епілог — це закінчення твору, повідомлення про те, що сталося з героями після розв'язки, через деякий, інколи досить тривалий час. Він доповнює події, характери людей, поглиблює ідейний задум автора. Так, у поемі Т Шевченка „Гайдамаки” епілог містить не лише розповідь про подальшу долю героїв — Ґонти, Залізняка, Яреми, а, головним чином, підкреслює провідну думку твору про героїзм народу в недалекому минулому, пасивність і рабську покору сучасників поета, прагнення збудити в них енергію боротьби.

Пролог та епілог — це ніби елементи „іншого” сюжету, який передує сюжету літературного твору або продовжує його.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.