Всі публікації щодо:
Літературознавство

Теорія літератури - літературознавство і мовознавство

ІСТОРІОГРАФІЯ ЛІТЕРАТУРНА

Історіографія літературна (від грец. ιστορία — розповідь про минуле і γράφω — пишу) — допоміжна літературознавча дисципліна, яка займається дослідженням історії розвитку та нагромадження знань з основних літературознавчих дисциплін — теорії літератури, історії літератури й літературної критики. Матеріалом цієї науки є також літературні джерела, присвячені творчості письменників і літературознавців.

Солідні літературознавчі праці починаються, як правило, з ретельних історіографічних пошуків. У наукових розвідках досить часто міститься розділ, у якому йдеться про зроблене в даному напрямі раніше.

В останні роки з'явилися праці, в яких ця дисципліна постає під назвою „літературознавче джерелознавство”. Однак останнє поняття є набагато ширшим, оскільки вбирає в себе й частину завдань текстології, зокрема „тексти літературних творів (од чернеток — до різних варіантів і редакцій”), а також інших літературних дисциплін, у тому числі й історії літератури.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.