Довідник з української літератури

ЗИМОРОВИЧ АРТОЛОМЕЙ

ЗИМОРОВИЧ АРТОЛОМЕЙ (1597—1682) — український і польський поет, історик, громадський діяч.

Походив з родини львівських вірмен — ремісників. Усе своє життя був тісно пов'язаний зі Львовом, обіймав посади радника міського уряду, потім — бургомістра. Його перу належать цінні праці з історії цього міста, зокрема велика історія Львова. Він є автором поетичного збірника „Селянки нові руські” (1662), до якого було включено й збірку брата Симона Зиморовича „Роксоланки, або Руські дівчата”. В поезіях широко використано місцевий колорит, звичаї й повір'я українського народу. Значний вплив на братів Зиморовичів справила символіка українських народних пісень, хоча знаходимо там і відгуки тогочасної західноєвропейської поезії. Б. Зиморович описав також облогу Львова турками 1672 р., в його працях є численні згадки про українське козацтво.

Літ.: Антологія української поезії: У 6 т. К., 1984. Т. 1; Українська поезія XVII століття (перша половина): Антологія. К., 1988; Шевчук В. О. Співці музи роксоланської на західних землях України // Шевчук В. О Дорога в тисячу років: Роздуми, статті, есе. К., 1990; Возняк М. С. Історія української літератури: У 2 кн. Л., 1994. Т. 2.

О. ХоменкоНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.