ОГІЄВСЬКИЙ-ОХОТСЬКИЙ ПЕТРО

Довідник з української літератури

ОГІЄВСЬКИЙ-ОХОТСЬКИЙ ПЕТРО

ОГІЄВСЬКИЙ-ОХОТСЬКИЙ ПЕТРО (рр. нар. і см. невід.) — священик, фольклорист і поет середини XIX ст.

Цей сільський панотець із Ніжинщини та Чернігівщини зібрав вартісний матеріал етнографічного характеру (зокрема, про народну обрядовість, пов'язану з новорічним святом і весіллям). Дещо вдалось опублікувати в неофіційній частині „Черниговских губернских ведомостей”, кореспондентом яких був, і навіть у „Чтении для солдат”. Фольклорні записи П. Огієвського-Охотського надрукував у чотиритомнику етнографічних матеріалів Б. Грінченко. Невелика письменницька спадщина представлена збіркою „Думки на могилі” (Чернігів, 1856), що містила романтично-фольклорну лірику, та публікаціями кількох байок у „Ведомостях” (1853). Творам його притаманні виразний народний стиль, демократизм. Наприклад, у байках „Пані і дві Челядки”, „Лисиця і Мужик” це виявилося в побутових подробицях, простомовній афористичності. Спадщина П. Огієвського-Охотського ще чекає свого видавця й дослідника.

Літ.: Українська дожовтнева байка. Антологія. К., 1966; Енциклопедія українознавства. Л., 1996. Т. 5.

В. Погребенник

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.