Довідник з української літератури

ЯСТРЕБОВ ВОЛОДИМИР

ЯСТРЕБОВ ВОЛОДИМИР (18.07.1855, с. Крива Лука, тепер Кінельського р-ну Самарської обл. (Росія) — 02.01.1899) — етнограф, фольклорист, археолог, педагог.

Походив з родини священика. Навчався в Саратовській гімназії, 1876 р. закінчив істерико — філологічний факультет Новоросійського університету (Одеса). Вчителював у Єлисаветграді, де захопився українським фольклором і вивченням народного побуту. Учень В. Григоровича. Вивчав давні пам'ятки, знайдені, зокрема, під час розкопок некрополя Ольвії. Серед основних праць В. Ястребова з археології — „Спроба топографічного огляду давніх пам'яток Херсонської губернії” (1894), „Матеріали з етнографії Новоросійського краю...” (1894), де зафіксовано численні обряди й забобони, казки й легенди, оповіді про деякі народності (євреїв, молдаван, литовців та ін.), 100 переказів про різні місцевості й пояснення їхніх топографічних назв тощо. В. Ястребов — автор праць „Весільні короваї на Україні” (1895), „Гайдамацький бандурист” (1886), „Нові відомості про союзи неодруженої молоді” (1886), численних рецензій. Зібрав колекції крашанок, праісторичних давностей, власноруч знайдених на розкопках.

Літ.: Грушевський М. Посмертні згадки // ЗНТШ. 1899. Т. 27; Л. И. Владимир Ястребов (Некролог) // ЗНТШ. 1899. Т. 29.

В. Лаптійчук







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.