Українська література ХХ століття - О. В. Слюніна 2014

Українські неокласики. Михайло Опанасович Драй-Хмара
Українська поезія 20-х - 30-х років ХХ століття. Неокласицизм. Феномен кларнетизму

Всі публікації щодо:
Драй-Хмара Михайло

Був поліглотом, володів 19 мовами світу, працював професором українознавства кількох університетів. Народився він 28 вересня 1889 року на Черкащині в козацькій родині. Початкову освіту здобув у Золотоноші, згодом навчався в Черкаській гімназії, Колегії Павла Галагана в Києві, а 1910 року вступив на історико-філологічний факультет Київського університету. Перші друковані вірші побачили світ 1919 року в журналах «Червоний шлях», «Життя й революція». Перша й остання збірка (прижиттєва) мала назву «Проростень» й була надрукована 1926 року.

У поемі «Поворот» образи Антея і Геї постають своєрідним порівнянням, виявляючи переживання ліричного героя, його мрію про волю рідної землі. У той же час Україна-Гея виростає до невід’ємної частини Всесвіту.

М. О. Драй-Хмара використовує властиву неокласицизму лексику на позначення екзотичних країв, історичних подій, міфічних істот, імена видатних митців минулого, крилаті латинські вислови. Наприклад, він називає Боттічеллі, Мстислава Хороброго, Махатми Ганді, Шахерезади, Буцефала тощо. М. О. Драй-Хмарі болить доля України, тому переважна більшість образів присвячені тим подіям, що розгорталися на теренах рідної землі: голодомору, зубожінню народу, але також тут наявне й звеличення краси природи, віра у світле майбутнє.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.