Українська література - статті та реферати

Формозміст літературного твору як єдність його структури

Всі публікації щодо:
Теорія літератури

Зміст і форма твору — два нерозривні його боки, які під час аналізу тільки Умовно вичленовуємо для глибшого зрозуміння його суті й своєрідності як цілості. «Коли форма є виразом змісту, — писав В. Бєлінський, — вона зв’язана з ним так щільно, що відокремити її від змісту — означає зруйнувати самий зміст; і навпаки: відокремити зміст від форми означає зруйнувати форму». Зміст не існує без форми, а форма без змісту.

Зміст художнього твору — відображена в художньому творі за допомогою словесних засобів об’єктивна дійсність на підставі її осмислення й інтерпретації митцем відповідно до його ідейно-естетичних, філософських, соціально-політичних і под. поглядів. Звичайно зміст твору багатоплановий і передбачає вміння читача належним чином витлумачити його.

Зміст твору визначається темою та ідеєю й розкривається у відповідній формі (у жанрі відповідного роду літератури, у задовільній сюжетно-композиційній та образній системах тощо). Під змістом розуміємо те, що сказано у творі. Складники змісту: тема, ідея, проблематика, конфлікт, фабула. Форма — це спосіб розкриття змісту. Складники форми: жанр, композиція (сюжет та позасюжетні елементи, а саме: заголовок, присвята, епіграф, портрет, пейзаж, інтер’єр, монологи, вставні етюди, авторські відступи), художня мова, віршування. Вибір тієї чи іншої форми твору залежить від його змісту.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.