Українська література - статті та реферати

«Повiсть минулих лiт» як лiтературна пам'ятка

Всі публікації щодо:
Оригінальна світська література

Створена вона була на межі XI— XII століть ченцем Нестором та іншими літописцями. «Повість минулих літ» є не лише джерелом історії Київської Русі, а й видатним літературним твором.

«З Богом починаємо. Отче, благослови. Повість минулих літ Нестора, чорно ризця Феодосійського монастиря Печерського, звідки пішла Руська земля, і хто в ній почав спершу княжити, і як Руська Земля постала». Так з Божою допомогою преподобний Нестор-літописець взявся за опис землі руської і що на ній було одразу після потопу всесвітнього. Це перша у Київській Русі пам’ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Всі інші літописці лише переспівували і доповнювали літопис Нестора.

У «Повісті минулих літ» майстерно переплітаються легенди з реальними подіями. Адже малоймовірно, що київські племена свідомо звернулися до норманів і запропонували добровільно — «прихо- діте княжити і володіти нами».

Преподобний Нестор завершив розповідь з літописних зведень кінця XI століття 1113 роком. У первісному вигляді «Повість минулих літ» до нас не дійшла, а була переписана на початку XV століття і збереглася у кількох копіях. Тепер уже немає сумніву, що Нестор задумав «Повість минулих літ» не лише з метою з’ясувати походження русичів, а й з тим, щоб визначити принципи мирного спів життя давньоруської держави з іншими та запоруїсу благополуччя в ній самій.

Усі дослідники відзначають високий мислительний потенціал нашого першолітопису, матеріал для якого збирався по всій території Київської Русі. Зібраний матеріал осмислювали люди, котрі мали широкий історичний світогляд та ерудицію.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.