Українська література - статті та реферати

Урок прес-конференція за повістю М. Коцюбинського «Тіні забутих предків» за однойменною кіно-версією С. Параджанова

Всі публікації щодо:
Коцюбинський Михайло

Підготовчий етап до прес-конференції включає в себе 1. Прочитання «Тіней забутих предків» М. Коцюбинського 2. Укладення питань до твору із відповідями (10-15 шт.) 3. Перегляд фільму 4. Відповіді на питання: а) спільне і відмінне у канві тексту б) наскрізні символи у кінотворі та повісті в) акторська майстерність (чи відповідає гра актора очікуванням глядача) в) роль музики у кінотворі д) філософська домінанта е) питання до режисера

Основний етап

1. Визначення теми та мети

2. Обладнання: Ларіса Погрібна «Твори М. Коцюбинського на екрані», Серія «Усе для школи», текст інтерв’ю з акторами фільму.

3. Девіз

4. Елемент декору(гуцульський виріб)

5. Музика(запис звучання трембіти) або музика Мирослава Скорика з фільму «Тіні забутих предків».

6. Світлини акторів: Іван-Іван Олайчук, Маричка-Лариса Кадочникова, Гутенюк (батько Марічки), Олег Райдан, Леонід Єнгібаров, Палагна-Тетяна Бестаєва, Юра Мольфар-Симон Багашвілі.

7. Стилізація костюмів учасників

8. Гармонійно оформлений екопростір

9. Фрагмент фільму

10. Слайд-презентація із коментуванням фрагментів фільму

Учасники: Публіка, ведучий, творча група: кореспонденти мінімум трьох газет із різноманітними запитаннями до учасників прес-конференції — перевдягнених учнів у акторів-виконавців ролей фільму із наперед заготовленими відповідями; фотограф, відео оператор,які передають матеріали уроку редакторам стенгазети: художникам, верстальникам, журналістам; група учнів,які демонструють фрагменти фільму та слайд-презентацію та коментують їх; оформлювач табличок для прес-конференції, рамок для світлин акторів, костюмер, візажист, рецензенти прес-конференції,які діляться враженнями від побаченого наприкінці уроку, музикальна пауза-виконання співанок Марічки.

Пост-рефлекційний етап. Демонстрування учнями газети, відео та фотоматеріалів уроку.